Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 31. marca 2024 r

 1. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta życzymy, aby radość Wielkanocy napełniła Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością oraz obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego! Życzymy błogosławionych Świąt!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego: Nadzwyczajnym Szafarzom, Służbie Liturgicznej, chórkowi, Panu Organiście. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! Szczególnie dziękujemy Ks. Piotrowi Nowakowi i Ks. Michałowi Romlowi za przygotowane liturgie oraz za ich przewodniczenie.
 3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie:

7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; nie ma Mszy św. o godzinie 8.00.

 1. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. są według porządku niedzielnego, o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i o 17.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 2. W imieniu inowrocławskiego Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie przez cały rok w różnej formie uboższych rodzin z Inowrocławia i okolicy. Dziękujemy za wszelką pomoc (ofiary, zbiórki żywności itp.)! Z serca dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom Caritas za pracę na rzecz dzieł miłosierdzia. Bóg zapłać!
 3. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia w Bazylice Trójcy Świętej w Krakowie nasz parafianin Szymon Leszczyński złoży wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Kaznodziejskim Ojców Dominikanów. Polecajmy w naszych modlitwach brata Szymona oraz prośmy Pana o liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. Wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą w kościele.
 6. W wtorek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00 Litania do św. Brata Alberta. W I. czwartek – również po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00 – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, nabożeństwo powołaniowe. W I. piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej oraz po Mszy Świętej o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godziny 16.30 w kościele. W I. sobotę miesiąca po Mszy św. porannej Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych z okazji pierwszej soboty miesiąca – 06. kwietnia – ks. Michał i ks. Piotr udadzą się od godziny 8.00; ks. proboszcz od godziny 8.30.
 8. Od czwartku 11 kwietnia wznawiamy Spotkania biblijne. Spotkania biblijne są zawsze w czwartki i soboty po Mszach św. wieczornych. W tej chwili kończymy ostatnie księgi Starego Testamentu. Zapraszamy na te spotkania!
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku katolickim książeczka na kwiecień: „5 minut z Bogiem”. Jest również kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej. W naszej gazetce parafialnej Intencje Żywego Różańca na kwiecień.
 10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Edmunda Zduńczyka oraz Wiktora Mikołajczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!