Kapłaństwo

O sakramencie

Pierwszym naszym powołaniem jest przyjaźń z Jezusem Chrystusem! To On wybiera niektórych mężczyzn do tego, aby służyli Mu w kapłaństwie. “Jezus przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli” (Mk 3, 13-14).
Tylko dla prawdziwych mężczyzn! Powołanie do kapłaństwa rodzi się w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Niektórych Apostołów Jezus powołał, gdy naprawiali sieć w łodzi, podczas pracy, a więc podczas ich codziennych zajęć. Jeśli wydaje ci się, że Jezus także i ciebie woła po imieniu: “Pójdź za Mną!”, to nie zagłuszaj w sobie tego głosu i spróbuj na niego odpowiedzieć! To opcja dla prawdziwych mężczyzn!

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś powołany do kapłaństwa, zapraszamy Cię na rekolekcje rozeznania powołania. Odbywają się one co jakiś czas.

W trakcie rekolekcji rozeznania powołania będziesz miał okazję porozmawiać z Bogiem o Twojej drodze życia, spotykając się z Nim na modlitwie i medytacji Pisma Świętego. Będziesz też mógł porozmawiać z jednym z przełożonych seminaryjnych i klerykami na ważne dla Ciebie tematy.

Rozeznaj swoje powołanie

Siedem pierwszych