Ogłoszenia
parafialne

Ogłoszenia

 • XI. Niedziela Zwykła – 13. czerwca 2021 roku
  1. W związku z ostatnimi decyzjami rządu dotyczącymi znoszenia obostrzeń i ilości wiernych w kościołach, informujemy, iż w naszym kościele od dzisiaj praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do ilości wiernych. W naszym kościele mamy ok. 700 miejsc siedzących, czyli od dzisiaj na każdej Mszy św. może uczestniczyć 350 osób a od niedzieli 27. czerwca ponad 500 osób. W normalnych czasach, przed tzw. pandemią, we Mszach św. i tak nie uczestniczyła taka ilość wiernych na każdej Mszy św., tak więc praktycznie w naszym kościele nie ma żadnych ograniczeń. W związku z ostatnimi decyzjami, Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zniesieniu we wszystkich diecezjach dyspens od uczestnictwa w mszy świętej niedzielnej i w święta. Zniesienie dyspens obowiązuje od przyszłej niedzieli 20 czerwca 2021 r. Tak więc od przyszłej niedzieli wszyscy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Serdecznie na nie zapraszamy!
  3. Dzisiaj (niedziela) 13. dzień miesiąca czerwca. Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 16.30 – serdecznie na nie zapraszamy.
  4. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne. Za dotychczasowe ofiary na tace oraz na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać!
  5. Odnowiona Biblioteka Parafialna czynna będzie dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
  6. W czwartek 17 czerwca wspominamy Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jest to święto patronalne naszego Parafialnego Zespołu Caritas. O godzinie 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Wolontariuszy naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz osób i instytucji wspierających dzieło pomocy charytatywnej naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy także osoby, które chcą włączyć się w dzieło naszego Caritasu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w jedno z najważniejszych dzieł Kościoła. Wszystkim Wolontariuszom oraz ks. Marcinowi Łojko składamy serdeczne podziękowania za pracę na rzecz potrzebujących nie tylko z naszej parafii ale z całego Inowrocławia. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań w Inowrocławiu zaprasza wszystkie osoby starsze, którym zależy na interesującym spędzaniu wolnego czasu. Placówka oferuje usługi opiekuńcze w godzinach od 7.00 do 15.00 z całodziennym wyżywieniem, szeroki wachlarz zajęć w ramach terapii zajęciowej, uczestnictwo w życiu społecznym, kulturalnym i towarzyskim. Bliższe informacje w siedzibie instytucji przy ul. Stanisława Wachowiaka 6 oraz w filii przy ul. Łokietka 12.
  8. W Dzień Matki, 26. maja miała swoją premierę płyta poświęcona Matce Najświętszej: „Z miłości do M…”. Można na niej usłyszeć pieśni maryjne m.in. „Czarna Madonna”, „Bogurodzica” i inne. Honorowy patronat nad płytą objął Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak. Koszt płyty 25,00 zł. Można ją nabyć pod chórem.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Bożenę Puszczykowską oraz Jerzego Ziętarę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!