Ogłoszenia
parafialne

Ogłoszenia

 • 5. Niedziela Wielkiego Postu – 26. marca 2023 r

  Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach wielkopostnych

  (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

  – Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00.

  – Gorzkie Żale w niedziele (dzisiaj i za tydzień) o godzinie 16.00.

  1. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie we wtorek 28. marca w godzinach: od 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. Z tego powodu we wtorek wszystkie Msze św. będą w kościele.

  Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej – także w innych parafiach dekanatu Inowrocław I. – wydrukowany jest w „Płomieniu Ducha na niedzielę. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!

  1. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w biurze parafialnym dodatkowych chorych do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną w I. sobotę miesiąca 01. kwietnia: Ks. Michał i proboszcz od godziny 8.00; Ks. Piotr od godziny 9.00.
  2. W pierwszą sobotę miesiąca w łączności z Mszą św. poranną Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 11.00 – poświęcenie palm oraz rozpoczęcie procesji przy zakrystii od ul. Ks. Ziarniaka.
  4. W piątek 31 marca 2023 r. o godzinie 19.00 odbędzie się w Inowrocławiu Miejska Droga Krzyżowa śladami kujawskich świadków Chrystusa: „Będziecie moimi uczniami”. Procesja wyruszy sprzed bazyliki Imienia NMP w Inowrocławiu (tzw. „Ruina”) i przejdzie do kościoła pw. św. Józefa. Trasę drogi krzyżowej będzie przemierzał także papieski krzyż – świadek ostatnich ziemskich dni św. Jana Pawła II. Z tego powodu, zapowiadana wcześniej adoracja prowadzona przez młodzież w piątek 31 marca w kaplicy, nie odbędzie się.
  5. Już po raz X. obejrzeć będzie można Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy. Misterium rozpocznie się w przyszłą niedzielę 2 kwietnia o godzinie 19.30 w Kruszwickim amfiteatrze. Motywem przewodnim tegorocznego Misterium są słowa wypowiedziane na krzyżu przez Jezusa: „Oto Matka Twoja”. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznym Misterium.
  6. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego – w tym tygodniu dodatek, książeczka na kwiecień 5 Minut z Bogiem. Jest także kolejny kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Barbarę Kurlapską-Rusztyk, Genowefę Skonieczną, Eugeniusza Rutkowskiego, Janusza Jaworskiego, Czesława Matuszaka, Władysława Bojzana oraz Jarosława Flinika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!