Ogłoszenia
parafialne

Ogłoszenia

 • 2. Niedziela Wielkiego Postu – 28. lutego 2021 r.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

  (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

  Drogi Krzyżowe w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

  Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

  1. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki oraz rękodzieło-cegiełki. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali datki do puszek na świąteczne paczki dla uboższych parafian. Podobnie jak to było na Boże Narodzenie, będzie również wystawiona na tę zbiórkę specjalna skarbonka. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00 litania do Ducha Świętego, a na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony oraz zmarłych mężów, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
  3. We wtorek w łączności z Mszami modlimy się w wrażliwość miłosierdzia za przyczyną Św. Brata Alberta; w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszko. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Ze względu na Drogi Krzyżowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godzinie 8.00.
  4. Z posługą sakramentalną do chorych z okazji Komunii św. Wielkanocnej udamy się w sobotę 20 marca. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nawiedzimy wówczas „stałych chorych”, do których chodzimy w pierwsze soboty miesiąca (tak więc w najbliższą sobotę nie będzie nawiedzenia tych chorych) oraz zgłoszonych dodatkowych chorych. Jeśli ze stałej listy chorych ktoś sobie nie życzy nawiedzenia, prosimy to zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  5. W Przewodniku katolickim książeczka na marzec „5 minut z Bogiem”. W naszej gazetce parafialnej Intencje Żywego Różańca na marzec.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Elżbietę Krymkowską, Genowefę Kotlarek, Bożenę Buzow, Czesława Luzińskiego, Edmunda Wysockiego oraz Edwarda Simlat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!