Ogłoszenia
parafialne

Ogłoszenia

 • Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19. maja 2024 r
  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Główna Msza św. odpustowa o godzinie 12.30. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny – rozpoczyna się okres zwykły roku kościelnego.
  2. Jutro (poniedziałek) Święto NMP, Matki Kościoła oraz odpust w naszej kaplicy, która jest pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, Oblubienicy Ducha Świętego. Z tego powodu jutro wszystkie Msze św. oraz nabożeństwo majowe będą w kaplicy. O godzinie 18.00 w kaplicy suma odpustowa, na którą serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie do piątku o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30. W sobotę 25. maja nabożeństwo pół godziny wcześniej: o godzinie 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe połączone z różańcem w intencji pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  4. W czwartek 23. maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W trakcie Mszy św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
  5. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy, będzie za tydzień – w niedzielę 26. maja – o godzinie 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci w piątek o godzinie 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  7. W najbliższą sobotę 25. maja, o godzinie 10.00, w Katedrze Gnieźnieńskiej odbędą się święcenia kapłańskie ks. diakona Artura Gołańczyka. Ks. Artur był w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej po 4. roku studiów seminaryjnych. W niedzielę 26. maja, o godzinie 12.00, będzie miał Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii św. Stanisława w Żydowie. W naszej parafii ks. Artur odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym oraz poprowadzi procesję w Boże Ciało o godzinie 11.00. Módlmy się w Jego intencji oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie.
  8. Zapraszamy młodzież na Spotkanie Lednickie 1. czerwca (sobota). Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Nowaka do środy 22. maja.
  9. Spotkanie Apostolatu MTA, po Mszy św. odpustowej w kaplicy.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie w dniach od 22. do 29. czerwca – są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły u ks. Proboszcza.
  11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Wybrańską, Annę Frankowską, Piotra Krygier, Eugeniusza Maciągowskiego oraz Macieja Chrzanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!