I. Niedziela Adwentu – 03. grudnia 2023 r

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki, które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św. W komplecie 3 duże opłatki i 2 małe – cena za komplet 4 zł.
 2. Są również Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” – będą rozprowadzane pod chórem przez Parafialny Zespół „Caritas” – małe świece w cenie 10 zł oraz kilka wzorów dużych w cenie 20 zł. Pamiętajmy, że świece te są cegiełkami, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na cele Caritas związane z dziećmi. Spośród różnych dzieł, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiejin. prowadzi Dom Samotnej Matki w Gnieźnie oraz Dom Dziecka w Kołdrąbiu, koło Janowca; jest to jedyny dom dziecka w Polsce prowadzony przez Caritas. Za wszystkie ofiary na te cele składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Zapraszamy do udziału w tegorocznych Mszach Świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. Roratach. Roraty w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 17.00 – zapraszamy na nie szczególnie dzieci; a we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 8.00.
 4. Ze względu na roraty, od jutra (poniedziałek) wszystkie Msze św. przez cały Adwent będą odprawiane w kościele.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca nabożeństwo do Ducha Świętego oraz w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godzinie 8.00; we wtorek za wstawiennictwem Św. Brata Alberta oraz w czwartek, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszy św. o godzinie 17.00.
 6. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy zakrystii.
 7. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tak, jak w dzień powszedni. Ze względu na Uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I. Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 10. grudnia na Mszy św. o godzinie 11.00.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas I. we wtorek 5 grudnia Msza św. o godzinie 18.00, a po niej katecheza.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas 8 w środę 6 grudnia Msza św. o godzinie 18.00, a po niej katecheza.
 11. Filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu organizuje akcję świątecznej pomocy dla starszych, samotnych i najuboższych mieszkańców miasta pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. Akcja polega na przygotowaniu świątecznej paczki dla Potrzebującego przez anonimowego Darczyńcę. Zachęcamy wszystkich parafian do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji i otwierania swoich serc na potrzeby drugiego człowieka w tym szczególnym czasie. Ponieważ w tym roku akcja Caritas obejmuje całe miasto, można wybierać paczki do przygotowania na „facebookowym” profilu Caritas Inowrocław. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę pieniężną, na przygotowanie większej ilości paczek, może tę ofiarę wrzucić do skrzynki stojącej pod chórem z logo Caritas. Osobą odpowiedzialną za akcję jest P. Dorota: tel. 695 203 945.
 12. W najbliższy piątek oraz sobotę 08. i 09. grudnia nasz Parafialny Zespół Caritas włączy się także w ogólnopolską akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Po raz kolejny w marketach wolontariusze Caritas będą zbierać artykuły spożywcze. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Nawiedzenie dodatkowych chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 16 grudnia. Można zgłaszać te osoby w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 15. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 16. W przyszłą niedzielę 10 grudnia o godzinie 17.30 w parafii Zwiastowania NMP odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: „W brzuchu ryby”, które kierowanie jest do młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Zapraszamy.
 17. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W naszej gazetce parafialnej podane są intencje Żywego Różańca na grudzień.
 18. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Żulińską, Łucję Szałecką, Bagusławę Kubiak, Irenę Wesołowską oraz Roberta Trzoskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!