Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4. czerwca 2023 r

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas IV. będą obchodziły Rocznicę swej I. Komunii św. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w ich intencji oraz intencji ich rodziców.
 4. Msza św. za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian, w I. poniedziałek miesiąca, będzie o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy zakrystii.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele i w Boże Ciało o godzinie 16.30, a w dni powszednie o godzinie 17.30.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, i 17.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 12.30! Msza św. w środę o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości. Parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godzinie 11.00.

Tradycyjnie prosimy o zatroszczenie się o przygotowanie ołtarzy:                 1. Parafialny Oddział Caritas; 2. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.;        3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich; 4. Wspólnotę Żywego Różańca.

Procesja pójdzie: ul. Jagiellońską w kierunku ul. Jagiełły, ul. Jagiełły,          ul. Marulewską, ul. Lipową, ul. ks. Ziarniaka i zakończenie przy kościele. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym Bożym Ciele. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatów w środę o godzinie 18.30 przed zakrystią.

 1. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym: w piątek i w sobotę o godzinie 17.30; w niedzielę o godzinie 16.30. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 2. W Boże Ciało o godzinie 19.00 w Muszli Koncertowej Parku Solankowego odbędzie się koncert Uwielbienia pod hasłem: „Panie dobry jak chleb”. Będzie to wspólnotowe uwielbienie Boga i dziękczynienie za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie.
 3. Prymas Polski abp Wojciech Polak udziela wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania 9 czerwca (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej), wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy zachęca do modlitwy w intencji Ojca św. oraz do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
 4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 22. do 29. czerwca, zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek 6. czerwca o godzinie 18.30 do biblioteki.
 5. Ze względu na Boże Ciało, zakończenie Oktawy oraz wyjazd do Medjugorie, do końca czerwca zostają zawieszone spotkania biblijne.
 6. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 7. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary z tacy przeznaczymy na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie we wtorek: 16.00-16.50 – w czwartek oraz w sobotę biuro parafialne nieczynne.
 9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Jastrzębską, Jadwigę Frąszczak-Kaczmarek, Grażynę Łaszcz, Leszka Długosza, Wojciecha Tyrę oraz Zbigniewa Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!