Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21. maja 2023 r

  1. Dzisiaj przypada liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 10.30 oraz o godzinie 12.30 (dwie grupy) dzieci z klas III. przyjmą / przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Módlmy się w ich intencji, aby wytrwały w przyjaźni z Chrystusem aż do końca życia.
  2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy od poniedziałku do piątku do świętowania Białego Tygodnia: nabożeństwa majowe o godzinie 17.30 a następnie Msza św. o godzinie 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły trochę wcześniej i ustawiały się na placu przed kościołem (chyba, że będzie padać, wówczas pod chórem) – przed rozpoczęciem nabożeństwa o 17.30 będzie uroczyste, wspólne wejście do kościoła.
  3. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy, będzie za dwa tygodnie 04. czerwca o godzinie 11.00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie do piątku o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. W sobotę 27. maja nabożeństwo majowe oraz różaniec w intencji pokoju pół godziny wcześniej: o godzinie 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy! W łączności z nabożeństwami kontynuujemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godzinie 12.30, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. dr Moisés Marín Pérez, obrońca węzła małżeńskiego Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 25. maja: o godzinie 18.00 Msza Święta i po niej spotkanie.
  7. Zapraszamy na Lednicę Młodych w sobotę 03. czerwca. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Nowaka.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. † Lucynę Wieliczko, † Mariana Stępińskiego, † Ryszard Szydłowski oraz † Krzysztofa Radwańskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!