27. Niedziela Zwykła –  2. października 2022 r

 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie w kościele o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 2. W każdą środę października będzie dodatkowy Różaniec dla dzieci o godzinie 16.30. Dzieci do wspólnej modlitwy już w najbliższą środę zapraszamy!
 3. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Po Mszy Świętej porannej nabożeństwo do Ducha Świętego; na Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy ołtarzu.
 4. W pierwszy wtorek miesiąca nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta a w czwartek nabożeństwo powołaniowe po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca (07. października) spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania i świadków od godziny 16.00. Zapraszamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, z okazji pierwszego piątku miesiąca, zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej.
 6. W środę października wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, Misjonarki Bożego Miłosierdzia – suma odpustowa w parafii pw. Miłosierdzia Bożego o godzinie 18.00.
 7. W piątek października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień patronalny Wspólnot Żywego Różańca. Msza Świętej w intencji Członków Żywego Różańca oraz prowadzącego w piątek o godzinie 8.00. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby włączyć się do Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy! Po Mszy Świętej i Nabożeństwie do NSPJ spotkanie przy kawie w bibliotece.
 8. W piątek spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 17.00.
 9. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy do kościoła na poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę 9. października na Mszy Świętej o godzinie 11.00.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę młodych do Markowic z okazji XXII. Dnia Papieskiego w sobotę 15. października. Szczegóły u ks. Piotra.
 11. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjna na zmianę systemu ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach Świętej przedpołudniowych.
 13. W czwartek 13. października w naszej parafii Mszę Świętą będzie sprawował oraz udzieli sakramentu bierzmowania Ks. Arcybiskup Tomasz Peta z Kazachstanu. Msza Święta będzie o godzinie 17.00 – dlatego 13. października nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18.00 – intencje mszalne zamówione tego dnia na godzinę 18.00 zostaną odprawione na Mszy Świętej o godzinie 17.00.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Felicję Konopa, Elżbietę Mechlińską, Jana Matuszaka oraz Artura Jakubasa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!