II. Niedziela Adwentu – 05. grudnia 2021 roku

 1. Msze Święte ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. „Roraty” są:

w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 17.00 – zapraszamy na nie szczególnie dzieci;

– we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 8.00.

 1. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tak, jak w dzień powszedni. Uroczystość ta kończy Rok Św. Józefa – na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Św. Józefowi. Akt ten drukujemy w dzisiejszej naszej gazetce parafialnej – zachęcamy, abyśmy też osobiście poświęcili się opiece Św. Józefa.
 2. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I. Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 12. grudnia na Mszy św. o godzinie 11.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy zakrystii.
 4. W tym roku, podobnie jak to było w ubiegłym roku, Wolontariusze Parafialnego Zespołu „Caritas” będą przygotowywali świąteczne paczki dla potrzebujących Jeśli ktoś chciałby włączyć się do tej pomocy, pod chórem postawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel. Są również Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” – są rozprowadzane pod chórem przez Parafialny Zespół „Caritas” –  Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 5. Nawiedzenie dodatkowych chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 18 grudnia. Można zgłaszać te osoby w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 7. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 8. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki – cena za komplet 3 zł.
 9. W tym roku nie będzie spowiedzi św. adwentowej przed Bożym Narodzeniem w jeden konkretny dzień. Przez cały Adwent będziemy do dyspozycji w konfesjonałach; tak więc prosimy aby skorzystać z sakramentu pokuty w trakcie całego Adwentu.
 10. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: z klas I. szkół średnich dzisiaj (niedziela 05. grudnia) – Msza św. o godzinie 11.00, po Mszy spotkanie; z klas 8. we wtorek 07. grudnia – Msza Święta o godzinie 18.00, po Mszy spotkanie.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Agnieszkę Maruszak, Zofię Lewsza, Marię Magdalenę Grzegorek, Jerzego Ziółkowskiego oraz Tomasza Marcinkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!