XXVIII. Niedziela Zwykła – 10. października 2021 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy XXI. Dzień Papieski – po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i do odmawiania różańca w domach. Nabożeństwa różańcowe w kościele sprawowane są w dni powszednie codziennie o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dziś (niedziela) po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. W środę 13. października ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w kościele o godzinie 17.30.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. rozpocznie się we wtorek 12. października Mszą św. o godzinie 18.00.
 7. Na całym świecie 15. października jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. W piątek, w Dniu Dziecka Utraconego w Inowrocławiu na Cmentarzu Komunalnym o godzinie 10.00 odbędzie się pochówek Dzieci Utraconych, na który zaprasza ks. kapelan szpitala rodziców i rodziny tych dzieci. Msza św. w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodziców odbędzie się tego samego dnia o godzinie 18.00 w kaplicy Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. L. Błażka.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zbliża się listopad. W biurze parafialnym lub w zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej oraz o zaznaczanie dnia i godziny tych Wymienianek. Dzisiaj po raz ostatni przed Mszami czytamy Wymienianki według ubiegłorocznych intencji.
 10. W tym tygodniu spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży nie będzie.
 11. Spotkania biblijne w czwartek i w sobotę a Szkoła modlitwy we wtorek i w niedzielę po Mszy św. wieczornej w bibliotece.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Zawierzenia Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy w sobotę 23. października br. Koszt 30 zł (9.00 – wyjazd, 10:00–14:00 – pobyt na terenie sanktuarium MTA na bydgoskich Piaskach (Msza Święta, spotkanie z siostrami, kawa i słodkości, różaniec, sklepik, czas własny, film o O. Kentenichu, założycielu Ruchu Szensztackiego), 14:30-16:00 – czas własny na rynku Bydgoskim, 16:00 – wyjazd powrotny do Inowrocławia. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Piotra.
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danutę Badtkę, Elżbietę Niespodzińską, Genowefę Głowacką, Mieczysławę Piotrowską, Tadeusza Jakubów, Zbigniewa Janickiego, Ryszarda Chodorowskiego oraz Mirosława Mozgawę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!