XXV. Niedziela Zwykła: 19. września 2021 roku

  1. W dzisiejszą niedzielę 19. września gościmy w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który głosi homilie oraz tradycyjnie po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
  2. Spotkanie popielgrzymkowe w dzisiejszą niedzielę 19. września. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 17.00, po niej spotkanie w bibliotece.
  3. Spotkanie dla młodzieży klas I. szkół ponadpodstawowych, kontynuującej swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie w dzisiejszą niedzielę 19. września po Mszy św. o godzinie 11.00.
  4. Młodzież z klas 8, rozpoczynającą pierwszy rok swoich przygotowań do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek 21. września po Mszy św. o godzinie 18.00.
  5. Osoby przyjmujące kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godzinie 18.00.
  6. Zapraszamy młodzież na spotkania wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00 w bibliotece.
  7. Zapraszamy na spotkania biblijne w czwartek i w sobotę po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 do biblioteki. Od tego tygodnia będą nowe tematy historii zbawienia – rozpoczniemy od okresu wyjścia z niewoli egipskiej.
  8. Mamy nową propozycję, tzw. szkoły modlitwy. Zapraszamy każdego, kto chciałby pogłębić swoje modlitewne relacje z Panem Bogiem, na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godzinie 18.00 (ok. godziny 18.30) oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 17.00 (ok. godziny 17.45). Podobnie, jak to jest na spotkaniach biblijnych, we wtorek i w niedzielę będzie ten sam temat, aby można było sobie wybrać bardziej dogodny termin.
  9. Przypominamy o rezerwacji intencji mszalnych – także w dni powszednie – z wyprzedzeniem przynajmniej półrocznym. Do końca roku wolnych terminów już nie ma. W przyszłym roku terminy na soboty wieczór i niedziele w pierwszym kwartale są jedynie w sporadycznych, pojedynczych przypadkach. Oczywiście, zawsze można zamówić intencję mszalną na Mszę św. zbiorową w poniedziałki o godzinie 18.00. Przypominamy także o podawaniu treści zarezerwowanych wcześniej intencji z wyprzedzeniem co najmniej dwutygodniowym. Wszystko to można zrobić albo w biurze parafialnym albo w zakrystii po Mszach św.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Elżbietę Owczarzak, Małgorzatę Bodendorf, Jana Żaka oraz Bartosza Raczkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!