IV. Niedziela Adwentu – 20. grudnia 2020 roku

  1. Do Wigilii zachęcamy do udziału we Mszach św. roratnich o godzinie 8.00.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. jedynie o godzinie 8.00 rano. Nie ma Mszy św. popołudniowych. O północy tradycyjna Pasterka. Składka z tacy podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  3. W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze święte są tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W sobotę, w Święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. są również według porządku niedzielnego. Składka z tacy z II. Święta jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W II. Święto – 26 grudnia – mija siódma rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 8.00.
  5. Pod chórem można nadal nabywać poświęcone opłatki. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają dekoracje świąteczne – wszystkie ozdoby wykonane są z drewna – jest to rękodzieło. Środki w ten sposób pozyskane również zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę w liturgii Święto Świętej Rodziny.
  7. BIURO PARAFIALNE: w tym oraz w przyszłym tygodniu czynne jedynie we wtorek od godziny 17.00 do 17.50!
  8. UWAGA!!! W związku z zarządzeniem Rządu RP dotyczącym ograniczenia przemieszczania się, obowiązującym w dniach od 31 grudnia od godziny 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godziny 6.00, aby wierni mogli powrócić do swych domów jeszcze przed godziną 19.00, wieczorna Msza św. w Sylwestra nie będzie w naszej parafii o godzinie 18.00, lecz o godzinie 17.00. Intencje mszalne zamówione na godzinę 18.00 będą odprawione o godzinie 17.00.
  9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego obecny numer jest numerem podwójnym – ostatnim w tym roku z książeczką „5 minut z Bogiem” w cenie 10,00 zł.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Teresę Pachulską, Izabelę Zwierzchowską, Barbarę Konaszczyc, Wojciecha Urbańskiego, Jerzego Kamińskiego, Piotra Nizińskiego, Zbigniewa Rzepę oraz Antoniego Budnego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!