II. Niedziela Adwentu – 06. grudnia 2020 roku

  1. Msze Święte ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. „Roraty” są od poniedziałku do soboty o godzinie 8.00 rano – serdecznie na nie zapraszamy.
  2. W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z wirusem, Wolontariusze Parafialnego Zespołu „Caritas” będą przygotowywali świąteczne paczki dla potrzebujących Jeśli ktoś chciałby włączyć się do tej pomocy, przy drzewku adwentowym postawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel. Dzisiaj po Mszach św. Wolontariusze „Caritas” będą zbierać na ten cel także ofiary do puszek. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
  4. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tak, jak w dzień powszedni.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
  7. Nawiedzenie chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 19 grudnia od godziny 8.00. Można zgłaszać te osoby w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  8. W tym roku nie będzie spowiedzi św. adwentowej przed Bożym Narodzeniem w jeden konkretny dzień. Przez cały Adwent będziemy do dyspozycji w konfesjonałach; tak więc prosimy aby skorzystać z sakramentu pokuty w trakcie całego Adwentu. Aby lepiej się przygotować do tego sakramentu, w naszej gazetce parafialnej został wydrukowany przykładowy rachunek sumienia dla dorosłych.
  9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Renatę Witkowską, Irenę Lewandowską, Małgorzatę Maciejewską, Bogdana Piotrowiaka, Zbigniewa Czerwińskiego oraz Stanisława Stajkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!