Boże Narodzenie – Niedziela Świętej Rodziny 25. i 27. grudnia 2020 roku

  1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia my duszpasterze składamy serdeczne życzenia Parafianom oraz Gościom. Życzymy pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie. Niech Nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi Wszystkim w Nowym Roku. Niech w każdym dniu dane będzie Wszystkim odnaleźć Boga, a wraz z nim szczęście. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  2. Jako proboszcz, składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Miłości Miłosiernej Caritas, poprzez złożenie ofiary do puszki na paczki dla potrzebujących naszego wsparcia. Na paczki ofiarowano ponad 7. tys. zł. Nasza pomoc została przekazana 70. osobom – wyłącznie z naszej parafii; w tym roku paczki zostały przekazane osobom samotnym, z najniższymi dochodami i które ukończyły 65. lat.

Składam również podziękowania za wszystkie ofiary przez cały rok do puszek w kościele i kaplicy, z których mogliśmy również wspierać potrzebujących. Parafia otrzymuje również żywność oraz środki chemiczne z różnych marketów, uczestniczy również w zbiórkach żywności. Parafialny Zespół Caritas prowadzi też wypożyczalnię sprzętu medycznego: łóżka, koncentratory, ssaki, wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki. Z tych wszystkich środków i zbiórek Parafialny Zespół Caritas pomógł w tym roku – do końca listopada – za sumę prawie 235 tys. zł. W tej chwili na liście osób, którym regularnie pomagamy jest 170 gospodarstw domowych. W imieniu obdarowanych oraz naszym własnym składam z serca płynące: Bóg zapłać!

Działalność Parafialnego Zespołu Caritas opiera się wyłącznie na pracy wolontariuszy. Dlatego poszukujemy wolontariuszy ale też firm czy instytucji gotowych wspierać działalność Zespołu.

Dla Ks. Marcina Łojko oraz dla całego grona Wolontariuszy – zarówno dorosłych a także dla młodych wolontariuszy, za całe dzieło naszego parafialnego Caritas składam serdeczne Bóg zapłać!

  1. W niedzielę (27. grudnia) obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. W czwartek 31. grudnia kończymy Rok Pański 2020. Tak, jak było zapowiadane, ze względu na decyzje Rządu, Msza św. w Sylwestra będzie o godzinie 17.00 (intencje mszalne z godziny 18.00 będą odprawione o godzinie 17.00). Na ostatniej w tym roku Mszy Świętej będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
  3. W piątek 01. stycznia rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Msze Święte w Nowy Rok będą tak, jak w niedzielę, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 będzie nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku. Msza Święta w czwartek o godzinie 17.00 jest również z tej Uroczystości.
  4. Z powodu obecnej sytuacji oraz specyfiki naszej parafii, gdzie zdecydowana większość parafian są to ludzie starsi, a więc z grupy ryzyka, kolędy w tym roku w naszej parafii nie będzie. Powierzamy Wszystkich Parafian Opatrzności Bożej i prosimy o szczególne Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku dla wszystkich rodzin i osób samotnych. W konsekwencji Msze Święte będą tak, jak dotychczas; czyli od poniedziałku do piątku o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00.
  5. Biuro parafialne w nadchodzącym tygodniu będzie czynne jedynie we wtorek od godziny 17.00 do 17.50; pilne sprawy można załatwiać po Mszach Świętych w zakrystii.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danutę Perszutów, Krystynę Kaszubowską, Alodię Okuniewicz-Lenz, Krystynę Cierpisz, Dorotę Hudak, Henryka Dekańskiego oraz Jerzego Prusaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!