I. Niedziela Adwentu: 29. listopada 2020 roku

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Pod chórem można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.
  2. W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z wirusem, Wolontariusze Parafialnego Zespołu „Caritas” będą przygotowywali świąteczne paczki dla potrzebujących Jeśli ktoś chciałby włączyć się do tej pomocy, przy drzewku adwentowym postawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Wolontariusze „Caritas” będą zbierali także ofiary do puszek. Ofiary za świece „Caritas” ponad ustaloną cenę, również będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Msze Święte ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. „Roraty” będą w tym roku od poniedziałku do soboty o godzinie 8.00 rano – serdecznie na nie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu od wtorku do soboty pierwsze dni miesiąca. Nabożeństwa z nimi związane po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz 17.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30.
  6. W I. sobotę miesiąca nie będzie nawiedzenia chorych, do których chodzimy każdego miesiąca. Nawiedzenie chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla chętnych będzie w sobotę 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych do tego nawiedzenia w zakrystii lub w biurze parafialnym; prosimy także o zgłaszanie tych chorych, których nawiedzamy w I. soboty miesiąca.
  7. Inicjatorzy i organizatorzy Różańca do Granic oraz Różańca do Granic Nieba przygotowali propozycję 33. dniowych rekolekcji od dzisiaj (29. listopada) do 31 grudnia. Zwieńczeniem rekolekcji będzie Akt oddania w Nowy Rok. W rekolekcjach tych można uczestniczyć w najróżniejszych formach – dostępne są dla każdego; można je również przeprowadzić samodzielnie. Szczegóły oraz sposoby uczestniczenia w nich podane są w naszej gazetce parafialnej. W tych trudnych czasach, zachęcamy do skorzystania z tej duchowej pomocy.
  8. W tym roku nie będzie spowiedzi św. adwentowej przed Bożym Narodzeniem w jeden konkretny dzień. Przez cały Adwent będziemy do dyspozycji w konfesjonałach; tak więc prosimy aby skorzystać z sakramentu pokuty w trakcie całego Adwentu. Prosimy też, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatni czas, tym bardziej, że w tym roku ze spowiedzi św. wielkanocnej skorzystało tak niewielu wiernych.
  9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w tym numerze dodatek książeczka „5 minut z Bogiem”. W naszej gazetce parafialnej podane są intencje Żywego Różańca na grudzień.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisławę Szukalską, Agnieszkę Zybałę, Mariannę Szczęsną, Bożenę Stefańską, Bogusławę Szajer, Jerzego Bąkiewicza, Henryka Polewskiego oraz Ryszarda Leszczuka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!