31. Niedziela Zwykła – 01. listopada 2020 roku Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. są tak, jak w każdą niedzielę, o godzinie: 8.00, 9.30,  11.00, 12.30 oraz 17.00.
 2. W tym roku dzięki decyzji Ojca Świętego Franciszka przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty. Każdego dnia możemy zyskiwać odpust zupełny za jedną osobę zmarłą. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie będą mogli udać się na cmentarz mogą uzyskać odpust zupełny modląc się w domu, podejmując lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub wypełniając uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swojego życia. W ten sposób, w duchowej łączności z naszymi zmarłymi, gdziekolwiek są pochowani, wypraszamy dla nich łaskę odpustu.
 3. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem.
       Różaniec za zmarłych z Wymienianek jednorazowych będziemy odmawiać:
       – Rano o godzinie 7.30: w Dzień Zaduszny 2. listopada (poniedziałek), w środę 4. listopada oraz w sobotę 7. listopada.
       – Wieczorem o godzinie 17.30: codziennie od poniedziałku 2. listopada do piątku 6. listopada.
       Wymienianki roczne będą od niedzieli 15 listopada.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego na stoliku pod chórem.
 5. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 6. W środę po Mszy św. o godzinie 8.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30.
 9. Ze względu na obecną sytuację, do chorych z posługą sakramentalną w I. sobotę miesiąca listopada nie pójdziemy. Jeśli ktoś chciałby jednak, aby kapłan przyszedł, to prosimy rodziny chorych o poinformowanie o tym w zakrystii lub w biurze parafialnym do piątku.
 10. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 11. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczamy na utrzymanie parafii oraz na inwestycje parafialne. W tym trudnym czasie, za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. W naszej parafii w sobotę 7. listopada miały rozpocząć się katechezy dla narzeczonych, tzw. kurs przedmałżeński. Niestety, ze względu na aktualną sytuację zostają zawieszone te katechezy. Prosimy, aby narzeczeni zapoznali się z materiałami dostępnymi na stronie internetowej: www.narzeczeni.archidiecezja.pl – w zakładce „Katechezy online (na czas stanu epidemii)”. Duszpasterz spisujący protokół przedślubny, podczas spotkania z narzeczonymi w biurze parafialnym, podejmie rozmowę dotyczącą treści tych nauk.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Jaworską, Zofię Milczek, Elżbietę Gabryszak, Józefa Wesołowskiego, Mieczysława Mysza, Bernarda Czyżewskiego, Kazimierza Tomkiewicza, Andrzeja Sagalarę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!