XXVIII. Niedziela Zwykła – 11. października 2020 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy XX. Dzień Papieski pod hasłem: TOTUS TUUS– po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i do odmawiania różańca w domach. Nabożeństwa różańcowe w kościele sprawowane są w dni powszednie codziennie o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dziś (niedziela) po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. We wtorek 13. października ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec w kościele o godzinie 17.30.
 6. Młodzież z klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek 13. października na Mszę św. o godzinie 18.00 – po Mszy św. spotkanie w kościele.
 7. Spotkanie dzieci rozpoczynających przygotowanie do pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę 18. października po Mszy św. o godzinie 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Ostatnio wymienione zostały drzwi zewnętrzne do biblioteki oraz sali konferencyjnej. Zaczęliśmy wymieniać także okna w bibliotece oraz zakrystii przy kaplicy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zbliża się listopad. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej oraz o zaznaczanie dnia i godziny tych Wymienianek. Dzisiaj po raz ostatni przed Mszami czytamy Wymienianki według ubiegłorocznych intencji.
 • Przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa związanymi z koronawirusem, szczególnie o zakładanie maseczek, które od wczoraj są obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, a więc także w kościołach czy na ulicach. Przy wejściu do kościoła są płyny dezynfekujące do rąk. Prosimy również o uważne słuchanie ogłoszenia przed Komunią św. – podajemy wówczas, który kapłan czy szafarz udziela Komunii św. na rękę, a który do ust. Prosimy o respektowanie tego!
 • Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Pod chórem oraz na stoliku przed kaplicą zostały wyłożone zaległe numery Przewodnika – można je zabrać gratis.
 • Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Niebojewską, Zofię Grzelak, Karola Nowakowskiego oraz Wawrzyńca Gardyneckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!