XXIX. Niedziela Zwykła – Misyjna – 18. października 2020 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W trakcie tego tygodnia modlić się będziemy szczególnie o liczne i święte powołania do posługi misyjnej.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są w dni powszednie w kościele o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie Różańca w kościele lub w domu można uzyskać codziennie odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa.
 4. W poniedziałek 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego. W czwartek 22 października, w dzień inauguracji pontyfikatu, w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. Przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 25. października na Mszy św. o godzinie 11.00. Próba dla osób, które zgłosiły się do bierzmowania, będzie jutro w poniedziałek 19. października po Mszy św. o godzinie 18.00.
 6. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. W godzinach Wymienianek, podanych na tych kartkach,w poniedziałek, środę i sobotę rano zakradł się błąd – rano Wymianianki będą przede Mszą – o godzinie 7.30 – a nie jak jest podane o 8.30. Proszę na to zwrócić uwagę!
 7. Ze względu na obecną sytuację, w naszym kościele dnia 1. listopada Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę, o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 oraz 17.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będą odwołane Msze św. o godzinie 12.30 oraz 17.00.
 8. W związku z ostatnimi ograniczeniami odnośnie ilości wiernych w trakcie liturgii (7m2 na osobę), wchodzącymi w życie od jutra (poniedziałek 19. października), informujemy, iż powierzchnia kościoła przeznaczona na modlitwę pozwala na uczestniczenie do 250 osób. Ponieważ obecnie na każdej Mszy św. jest i tak poniżej tej liczby wiernych, informujemy, że na razie w naszym kościele nie ma jakiejkolwiek potrzeby ograniczania ilości wiernych na Mszach św. Przypominamy jednocześnie, że wierni, uczestniczący w liturgii, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką!
 9. Dzisiaj w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
 10. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy o przesunięciu czasu – w nocy z sobotę na niedzielę cofamy zegarki o jedną godzinę a więc śpimy jedną godzinę dłużej.
 11. Ze względu na obecną sytuację, na razie zawieszone zostają Spotkania Biblijne.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Emilię Fiutak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!