30. Niedziela Zwykła – 25. października 2020 r

  1. Ze względu na obecną sytuację, przyjęcia do grona kandydatów do bierzmowania, które miało być w dzisiejszą niedzielę, na razie nie będzie!
  2. W tym tygodniu – do soboty – ostatnie nabożeństwa różańcowe – sprawowane będą dzisiaj (niedziela) o godzinie 16.30 oraz od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30. Przez cały rok od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  3. W środę 28 października mija 53. rocznica święceń kapłańskich ks. kan. Jerzego Mostowskiego, który pomaga w naszej parafii. Msza św. w jego intencji będzie w środę o godzinie 18.00. Ks. kanonikowi Jerzemu życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia.
  4. W przyszłą niedzielę 1. listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę, o godzinie: 8.00, 9.30,  11.00, 12.30 oraz 17.00. W tym roku będą również Msze św. o godzinie: 12.30 i 17.00. Msza św. w sobotę o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości.
  5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Wszystkich Wiernych Zmarłych – Zadusznym, Ks. Prymas zachęca wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyć na czas pierwszych ośmiu dni listopada, w których możliwe jest także zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych. Zasadniczo dnia 1. listopada Msze Święte sprawowane będą tylko w kościołach a nie na cmentarzach. Na cmentarzach natomiast będą tradycyjne modlitwy za zmarłych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W naszej gazetce parafialnej zamieszczony jest również Apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  6. Od 1. do 8. listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
  7. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem.
  8. W naszej parafii w sobotę 7. listopada miały rozpocząć się katechezy dla narzeczonych, tzw. kurs przedmałżeński. Niestety, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zostają zawieszone te katechezy w formie stacjonarnej. Prosimy, aby narzeczeni zapoznali się z materiałami dostępnymi na stronie internetowej: www.narzeczeni.archidiecezja.pl – w zakładce „Katechezy online (na czas stanu epidemii)” – dostępne są trzy wersje nauk. Duszpasterz spisujący protokół przedślubny, podczas spotkania z narzeczonymi w biurze parafialnym, podejmie rozmowę dotyczącą treści tych nauk.
  9. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim dodatek 5 minut z Bogiem.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej parafii śp. Zdzisława Walińskiego.

      We wtorek 20. października zmarł także ks. bp Bogdan Wojtuś; pogrzeb odbył się wczoraj (sobota, 24. października). W naszej parafii odprawimy Mszę św. za zmarłego ks. bpa Bogdana w przyszłą niedzielę 1. listopada o godzinie 17.00.

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!