XXVI. Niedziela Zwykła – 27. września 2020 roku

  1. Sakrament bierzmowania będzie udzielony przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego w czwartek 01. października na Msza św. o godzinie 17:00 ( 1 października nie będzie Mszy św. o godzinie 18:00). Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków będzie jutro (poniedziałek 28. września) o godzinie 16:00. Po niej Msza św. i próba liturgiczna. Ostatnia próba przed bierzmowaniem będzie w środę 30. września po Mszy świętej o godzinie 18:00. W czwartek Bierzmowani i ich świadkowie gromadzą się w kościele o godzinie 16:30.
  2. Od czwartku 01. października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą codziennie o godzinie 17:30 w kościele; w niedziele o godzinie 16:30. W czwartek 01. października, ze względu na bierzmowanie, wyjątkowo Różaniec będzie po Mszy św. porannej o godzinie 8:30. Od poniedziałku do soboty o godzinie 7:30 – tak jak dotychczas – Różaniec jest prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Każdego dnia za wspólne odmawianie Różańca w kościele lub w rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z okazji pierwszego piątku miesiąca zostanie odprawione po Mszy św. porannej.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. porannej.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca nawiedzenie chorych od godziny 8:00.
  7. Spotkanie biblijne w czwartek i w sobotę po Mszy św. wieczornej w bibliotece.
  8. Po dłuższej przerwie wznawiamy spotkania „Teologia przy kawie”. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 18:00, po niej spotkanie na plebanii.
  9. Jutro, w poniedziałek 28. września o godzinie 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W tym roku modlimy się: za kapłanów, za Ojczyznę i nią rządzących, o oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. W Inowrocławiu modlitwa będzie prowadzona: przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem, na ul. Kopernika przy Krzyżu Tysiącleci, przy kościele Świętego Krzyża, na ul. Laubitza przy pomniku Św. Wojciecha, przy kościele Św. Mikołaja. Serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy!
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krystynę Mazurkiewicz, Tomasza Stempowskiego, Krzysztofa Losika, Michała Banaszaka, Józefa Maciejewskiego, Czesława Karbownika, Ziemowita Krysztoforskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!