XXV. Niedziela Zwykła – 20 września 2020 roku

  1. Fundacja Życie i Rodzina, której przewodzi Kaja Godek, zbiera podpisy pod projektem ustawy: #StopLGBT. Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciel Fundacji zbiera dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła podpisy pod tą inicjatywą. Należy podać adres zamieszkania oraz PESEL. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

          Niestety w wielu mediach, chcąc ośmieszyć tę akcję podawane są fałszywe informacje. Fundacja przygotowała projekt ustawy, który nie zakazuje jakichkolwiek zgromadzeń, ale zakłada pewne zakazy w trakcie zgromadzeń:

          – wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie;

          – posiadania i wykorzystywania jakichkolwiek przedmiotów o erotycznym lub seksualnym charakterze, w szczególności przedmiotów imitujących narządy rozrodcze;

          – uczestnictwa nago;

          – uczestnictwa w przebraniach o erotycznym lub seksualnym charakterze.

          Więcej szczegółów o tej inicjatywie było podane w naszej ubiegłotygodniowej gazetce parafialnej.

  1. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe dzisiaj (niedziela). Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 17:00, po niej spotkanie w bibliotece.
  2. Sakrament bierzmowania udzielony będzie młodzieży naszej parafii w czwartek 1. października na Msza św. o godzinie 17.00 (1. października nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00). Dlatego zapraszamy młodzież, która zadeklarowała chęć przyjęcia tego sakramentu z 1. klas szkół ponadpodstawowych, w czwartek na Mszę św. o godzinie 18:00 – po Mszy św. spotkanie przygotowujące do liturgii sakramentu.
  3. Spotkania biblijne w czwartek i w sobotę po Mszy św. wieczornej w bibliotece.
  4. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Eugeniusza Bielawskiego oraz Bonifacego Mellera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!