XXIII. Niedziela Zwykła – 06. września 2020 roku

 1. Od dzisiaj (niedziela 06. września) wraca normalny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. będą o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00 (od dzisiaj popołudniowa Msza św. o godzinie 17.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 19.00); w dni powszednie – tak jak dotychczas – od poniedziałku do piątku o godzinie: 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00. Wszystkie Msze św. są w kościele. Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim jest w niedziele o godzinie 9.00 w kaplicy. Na niedzielne Msze św. o godzinie 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej. Dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę 13 września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy!
 2. W kaplicy możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godziny 7.30 do 17.00; w niedziele od godziny 11.00 do 17.00. O godzinie 15.00 codziennie w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Biuro parafialne jest czynne we wtorki od godziny 17.00 do 17.50, w czwartki po Mszy św. wieczornej od godziny 18.30 do 19.30 i w soboty od godziny 11.00 do 12.00. Wejście do biura parafialnego od ul. ks. Ziarniaka.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 5. Rodziców oraz dzieci przystępujące w przyszłą niedzielę do I. Komunii św. zapraszamy w piątek na godzinę 16.00. Prosimy o przyniesienie świecy oraz alby. Dzieci przystąpią do spowiedzi św., nastąpi także odnowienie przez nie przyrzeczeń chrzcielnych.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy mieli przystąpić do bierzmowania w maju, będzie w kościele we wtorek 8. września o godzinie 19.00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. oraz ich rodziców w środę 9. września o godzinie 19.00 w kościele.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. w piątek 11. września o godzinie 19.00 w kościele.
 9. W związku z I. Komunią św. oraz bierzmowaniem wyjaśniamy, iż dzieci oraz młodzież, które mają przystąpić do I. Komunii św. w przyszłym i kolejnych latach oraz kandydaci do bierzmowania, są zobowiązani uczestniczyć także – oprócz przygotowania w parafii – w katechezie szkolnej. Program katechezy szkolnej, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski, stanowi część przygotowania do przyjęcia sakramentów. Jeśli rodzice dzieci przed 3 klasą oraz w klasach przed bierzmowaniem wypisują swoje dzieci z lekcji religii, tym samym rezygnują z przyjęcie ich do tych sakramentów. Dzieci oraz młodzież, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii, nie są właściwie przygotowani do przyjęcia Sakramentu Eucharystii oraz bierzmowania i nie będą do nich dopuszczani. Przypominamy także, że dzieci i młodzież uczestniczą w przygotowaniach i przystępują do I. Komunii św. oraz bierzmowania we własnych parafiach.
 10. Zapraszamy na wznowione spotkania biblijne w czwartek i w sobotę po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 w kaplicy.
 11. W przyszłą niedzielę 13. dzień miesiąca – po Mszy św. o godzinie 17.00 czyli około 17.45 w kościele nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na inwestycje parafialne. W czasie przerwy w funkcjonowaniu przedszkola, zrobiliśmy remont kuchni przedszkola (w tej chwili czekamy jeszcze na montaż mebli oraz wyposażenie) a obecnie malowany jest korytarz przed kaplicą. W najbliższym czasie wymienione zostaną drzwi do biblioteki, biura parafialnego oraz sali konferencyjnej oraz okna w bibliotece, zakrystii przy kaplicy i w samej kaplicy. Docelowo zostanie również pomalowana kaplica. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych. Przypominamy, iż biblioteka parafialna czynna jest zawsze w drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. przedpołudniowych.
 14. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęło pracę nasze parafialne przedszkole „Duszek”. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą przedszkola codziennie do godziny 15.00. Wejście do przedszkola jest od ul. ks. Ziarniaka. Atutem naszego przedszkola w obecnych czasach jest to, że jest kameralne, z małą liczbą dzieci.
 15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Wiśniewską, Bognę Ziółkowską, Anetę Zielińską, Konrada Katulskiego, Pawła Budnego oraz Jana Kopcia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!