XVIII. Niedziela Zwykła – 2. sierpnia 2020 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny „Porcjunkuli – związany z kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka w Asyżu. Każdy, kto w dniu dzisiejszym nawiedzi jakikolwiek kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować albo za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób
 2. W poniedziałek miesiąca po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00 odmówimy litanię do Ducha Świętego. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 3. W wtorek miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Brata Alberta Chmielowskiego po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
 5. W czwartek 6. sierpnia w liturgii Kościoła przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00.
 6. W piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w kościele od godziny 16.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00.
 7. Ze względu na to, iż w tym roku w czasie wakacji nie zawiesiliśmy Mszy św. o godzinie 17.00, wszystkie nabożeństwa popołudniowe są po Mszy św. o godzinie 17.00 – proszę na to zwrócić uwagę szczególnie w tym tygodniu.
 8. Zapraszamy do środy 5 sierpnia do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Jednocześnie do środy codziennie zapraszamy w naszej parafii na wieczorny Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Rozważania pielgrzymkowe na stronie internetowej: ppag.pl
 9. Rodziców oraz dzieci przystępujące w przyszłą niedzielę do I. Komunii św. zapraszamy w piątek na godzinę 16.00. Prosimy o przyniesienie świecy oraz alby. Dzieci przystąpią do spowiedzi św., nastąpi także odnowienie przez nie przyrzeczeń chrzcielnych.
 10. Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli – drugiej miesiąca – przeznaczamy na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne składam serdeczne: Bóg zapłać!
 11. Biblioteka parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych przedpołudniowych.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Gedeona Gralika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!