XVII. Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 roku

  1. Wczoraj 25 lipca było wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji do puszek przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W sobotę 1. sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Tego dnia rozpoczynamy również miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.
  3. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny „Porcjunkuli – związany z kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka w Asyżu. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować albo za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób
  4. Rodziców oraz dzieci przystępujące w przyszłą niedzielę do I. Komunii św. zapraszamy w piątek na godzinę 16.00. Prosimy o przyniesienie świecy oraz alby. Dzieci przystąpią do spowiedzi św., nastąpi także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  5. Korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie internetowej: ppag.pl zapraszamy od środy 29 lipca do środy 5 sierpnia br. do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Jednocześnie w tym czasie od środy codziennie zapraszamy w naszej parafii na wieczorny Apel Jasnogórski o godzinie 21:00. Na fanpage’u grupy niebieskiej zamieściliśmy również Maryjną dziewiątkę, która każdego dnia zaprasza do odwiedzenia jednego kościoła poświęconego Matce Bożej w rejonie inowrocławskim.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Kogut, Marię Teichert, Halinę Stawicką, Teresę Wojciechowską, Karola Marciniaka oraz Zbigniewa Kurzawę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!