I. Komunia św. dzieci w roku 2020

Po licznych rozmowach i konsultacjach oraz sugestiach niektórych rodziców dzieci pierwszokomunijnych, postanowiliśmy przyjąć dzieci do I. Komunii św. w niewielkich grupkach lub nawet indywidualnie. Wszystko wskazuje na to, iż w rozsądnym czasie nie będzie możliwości przyjęcia dzieci do I. Komunii św. w całej, dużej grupie. W naszej parafii, dzięki systematycznej pracy ks. Marcina Przybylskiego z rodzicami, dzieci są zasadniczo przygotowane do I. Komunii św. Brakuje jedynie ostatniej katechezy dotyczącej spowiedzi św. Od dzisiejszej niedzieli (3. maja 2020 r.) rodzice mogą odbierać w zakrystii materiały przygotowujące dzieci do spowiedzi św. i do samej ceremonii przystąpienia do I. Komunii św. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do tego w domach. Gdy rodzice uznają, że ich dzieci są przygotowane i na ich wyraźne życzenie, dzieci będą mogły przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Jeśli niektórzy rodzice uznają jednak, że chcą poczekać na normalniejszy czas, mogą oczywiście to zrobić. Jest w tym zupełna dobrowolność. Dzieci do I. Komunii św. mogą przystąpić na jakiejkolwiek Mszy św., nawet w dzień powszedni. Zasadniczo sugerujemy Msze św. w soboty o godzinie 18.00 oraz w niedziele o godzinie 9.30, 11.00 lub 12.30. Do kiedy? Czas nieograniczony; termin leży jedynie w gestii rodziców. Ze względu na pojemność naszego kościoła (obecnie maksymalna ilość wiernych na Mszy św. to 110 osób), stawiamy jedynie warunek, że nie może być więcej dzieci przyjmujących I. Komunię św. na jednej Mszy św. niż pięcioro. Szczegóły i terminy prosimy ustalać z ks. Marcinem Przybylskim.