Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12. kwietnia 2020 roku

  1. Przeżywamy największe tajemnice naszej wiary: pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku tajemnice te przeżywamy w okresie trudnego doświadczenia choroby a nawet śmierci wielu osób. Doświadczając różnych ograniczeń odkrywamy, że nasze życie jest kruche, lękamy się o naszą przyszłość. Niech moc objawionej miłości Boga, który nie oszczędził Swojego Syna, ale Go za nas wydał, poszerza nasze serca, abyśmy patrząc oczami wiary i miłości potrafili zrozumieć nas samych i rzeczywistość, w której żyjemy. Niech nie zabraknie nam nadziei, płynącej ze Zmartwychwstania Pana, rozświetlającej nawet największe mroki i najgłębsze zakamarki życia, pomagającej znosić wszystkie przeciwności i przekraczać wszystkie ograniczenia oraz pozwalającej ufnie patrzeć w przyszłość.

Z modlitwą za Wszystkich, Wasi duszpasterze!

  1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego są o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. są również według tego samego porządku. Nadal została utrzymana zasada, że w liturgiach nie może brać udziału więcej niż 5 osób.
  2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Ze względu na obecną sytuację epidemii oraz gwałtowny spadek ilości wiernych w kościele, a co za tym idzie zdecydowane obniżenie ofiar na tacę, ponawiam prośbę o wsparcie finansowe parafii. Bez wsparcia finansowego Wiernych, parafia nie jest w stanie płacić podstawowych rachunków. Numer konta parafii podany jest w internecie na stronie parafii: swietyduch.pl Wpłacając jakąkolwiek sumę, można zaznaczyć: darowizna na cele kultu religijnego – sumę tę można odliczyć przy rozliczeniu PITu w przyszłym roku. Dziękuję za zrozumienie i pomoc oraz za już okazaną pomoc przez Parafian!
  5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Bożenę Zmudzińską oraz Jana Dworka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!