Komunikat na temat I Komunii św. w naszej parafii

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie przypomina, że „w czasie trwania stanu epidemii i pobytu dzieci w domach, nie wolno prowadzić żadnych zorganizowanych przygotowań do Pierwszej Komunii św. Będzie to możliwe dopiero po powrocie dzieci do szkół.”
Wobec tego już wiadomo, że uroczystość Pierwszej Komunii NIE ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ PARAFII 24 MAJA BR. Na tym etapie pandemii i obostrzeń z nią związanych – WSKAZYWANIE NOWEGO TERMINU (nawet na jesień) – BYŁOBY NIEROZWAŻNE ze względu na niezwykle dynamiczną sytuację; zresztą nie chcielibyśmy ustalać czegokolwiek bez spotkania ze wszystkimi rodzicami.
Prosimy o cierpliwość; zachęcamy do ufnej modlitwy i spokojnej rozmowy z dziećmi – jak do tej pory (patrz materiały). Przy okazji odsyłam Państwa do wywiadu z rodzicami Weroniką i Bartoszem pt. „MNIEJ MÓJ, BARDZIEJ BOGA”, który dołączyłem do teczki rodziców na początku września – pomoże on zbudować wyobraźnię, jak mogłaby wyglądać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, gdyby miała się ona odbywać w mniejszych grupach, rozłożona na kilka niedziel.
Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie:
ks. Marcin Przybylski – odpowiedzialny za przygotowania