II. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 19. kwietnia 2020 roku

  1. Dzisiaj II. Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  2. Od poniedziałku 20. kwietnia wszystkie Msze św. odprawiane będą w kościele. W kaplicy możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie (także w niedziele i uroczystości) od godziny 7.30 do godziny 17.00.
  3. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych z dniem 20 kwietnia 2020 r. ulega zmianie przepis określający liczbę osób mogących uczestniczyć w liturgii. Liczba osób zostaje uzależniona od powierzchni kościoła, przeznaczonej na modlitwę. Zgodnie z tym zarządzeniem w naszym kościele maksymalna ilość wiernych w trakcie liturgii nie może przekraczać 110 osób. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m.
  4. W pogrzebie może uczestniczyć tyle osób, ile może zgromadzić się w kościele, w którym sprawowana jest Msza Święta pogrzebowa. Powyższe ograniczenie dotyczy również ceremonii na cmentarzu, z zachowaniem pomiędzy osobami odległości minimum 2 m od siebie.
  5. Komunia św. i bierzmowanie: Jak długo szkoły pozostają zamknięte, a dzieci i młodzież muszą przebywać w domach, nie mogą być organizowane dla nich żadne zajęcia w parafiach. Wobec tego prosimy o cierpliwość, jeśli chodzi o I. Komunię św. oraz o bierzmowanie. Ze względu na niezwykle dynamiczną sytuację trudno jest określać jakikolwiek termin tych uroczystości – zresztą nie chcielibyśmy ustalać czegokolwiek bez konsultacji z rodzicami. Prosimy również nie słuchać i nie rozpowszechniać fałszywych informacji na temat terminów, pochodzących jakoby z inowrocławskich parafii.
  6. W czwartek 23. kwietnia przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Planowany w dniach 25-26 kwietnia doroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w radykalnie ograniczonej formie. Decyzją Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka celebrowana będzie tylko Msza św. pod Jego przewodnictwem w katedrze gnieźnieńskiej w niedzielę 26. kwietnia o godzinie 13.00. Liturgia będzie transmitowana w TVP Polonia oraz w internecie.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Władysławę Stępień, Wiesławę Kruszyńską, Józefę Sobczak, Bronisława Jaworskiego oraz Ewarysta Kaszubę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!