5. Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

 1. Informujemy, iż zgodnie z zarządzeniem władz państwowych oraz decyzją ks. Prymasa w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż pięć osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. Dlatego prosimy o wzięcie tych decyzji pod uwagę. Jednocześnie przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. W niedziele oraz w ciągu tygodnia Msze św. w naszej parafii sprawowane są według normalnego harmonogramu. Zapewniamy wszystkich Parafian, że dopóki choroba nas samych nie wyeliminuje, Msze św. będą w naszej parafii odprawiane, spowiedzi będziemy słuchali, sakramentów św. będziemy udzielali.
 2. W ciągu dnia kaplica jest otwarta tak jak dotychczas, aby chętni mieli możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Komunia św. wielkanocna: Na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). W związku z powyższym prosimy, aby każdy wierny wybrał stosowną dla siebie chwilę do spowiedzi św. wielkanocnej. Obecnie spowiedzi św. słuchamy przed każdą Mszą św.
 4. W trosce o chorych, którzy należą do grupy najbardziej zagrożonej, w I. sobotę miesiąca kwietnia nie będzie nawiedzenia chorych z sakramentami. Nie będzie również dodatkowego nawiedzenia chorych z okazji Wielkanocy. Oczywiście, tak jak dotychczas, w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia prosimy wzywać kapłanów. W szpitalu dostępny jest kapelan szpitala, więc w przypadku hospitalizacji prosimy również zwracać się do niego z prośbą o sakramenty.
 5. Sprawy pogrzebowe: Obowiązuje zarządzenie pozwalające na uczestniczenie w pogrzebie pięciu osób, wyłączając z tej liczby posługujących, w tym także pracowników firm pogrzebowych. Rodziny osób zmarłych prosimy o respektowanie tych przepisów. Ceremonia pogrzebu zasadniczo zostaje ograniczona jedynie do stacji na cmentarzu. Msza Święta pogrzebowa w intencji zmarłego, na życzenie rodziny, może zostać odprawiona, tak jak dotychczas przed pogrzebem, albo zostanie odprawiona w późniejszym – uzgodnionym z rodziną – terminie.
 6. Zostają odwołane nabożeństwa Gorzkich Żalów oraz Drogi Krzyżowej.
 7. Komunia św. oraz bierzmowanie: Jest wiele pytań dotyczących I. Komunii św. oraz bierzmowania. Czy będą, kiedy będą? Nie wiemy, wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami oraz z kandydatami do bierzmowania. Jak długo szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci i młodzież będzie musiała przebywać w domach, nie będą dla nich organizowane żadne zajęcia w parafiach. Dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I. Komunii Świętej i Bierzmowania.
 8. Decyzje dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego zostaną podane w Niedzielę Palmową.
 9. Biuro parafialne do odwołania jest nieczynne. Wszystkie sprawy biurowe można załatwiać po każdej Mszy św. w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przyniesione palmy zostaną pobłogosławione na każdej Mszy św.
 11. Ze względu na obecną sytuację epidemii oraz gwałtowny spadek ilości wiernych w kościele, a co za tym idzie zdecydowane obniżenie ofiar na tacę, proszę o wsparcie finansowe parafii. Parafia nie jest zwolniona z normalnych płatności (energia elektryczna, gaz, woda, ZUS, US, pensje). Bez wsparcia finansowego Wiernych, parafia nie jest w stanie płacić podstawowych rachunków. Numer konta parafii podany jest w internecie na stronie parafii: swietyduch.pl Wpłacając jakąkolwiek sumę, można zaznaczyć: darowizna na cele kultu religijnego – sumę tę można odliczyć przy rozliczeniu PITu w przyszłym roku. Dziękuję za zrozumienie i pomoc!
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Urszulę Paczkowską, Stanisława Pinskiego oraz Annę Adamską. Módlmy się za nich oraz za wszystkich zmarłych, polecanych przez parafian w Wymieniankach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Polecamy wszystkich naszych Parafian Opatrzności Bożej, której zawierzamy nasze życie i posługiwanie