4. Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

(można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00.

  1. W najbliższą środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to także Dzień Świętości Życia. Tego dnia zapraszamy na Mszę Święte o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00, w czasie których osoby chętne mogą przyjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Przez dziewięć miesięcy odmawiana każdego dnia jedna dziesiątka różańca jest modlitewnym wsparciem dziecka poczętego i jego matki.
  2. Biuro parafialne do odwołania jest nieczynne. Wszystkie sprawy biurowe można załatwiać po każdej Mszy św. w zakrystii.
  3. Już dziś informujemy, iż w trosce o chorych, którzy należą do grupy najbardziej zagrożonej, w I. sobotę miesiąca kwietnia nie będzie nawiedzenia chorych z sakramentami. Nie będzie również dodatkowego nawiedzenia chorych z okazji Wielkanocy. Kapłanów prosimy wzywać w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia.
  4. Do odwołania zawieszona zostaje Msza św. w obrządku grekokatolickim w języku ukraińskim w niedziele o godzinie 17.00.
  5. W niedzielę 7. czerwca odbędzie się w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Na beatyfikację zostanie uruchomiony specjalny pociąg. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 5 zł. Zapisy na wyjazd (należy podać PESEL), wraz z wpłatą za bilet (bezzwrotną), przyjmujemy do dzisiejszej niedzieli 22. marca.
  6. Przypominamy, iż w nocy z soboty na niedzielę – z 28 na 29 marca – nastąpi zmiana czasu na letni, tzn. przesuwamy zegarek o jedną godzinę do przodu.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krzysztofa Firka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!