3. Niedziela Wielkiego Postu – 15. marca 2020 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

(można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. W czwartek 19. marca w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Świętego. Msze św. o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00 będą w kościele. W parafii Św. Józefa suma odpustowa o godzinie 18.00.
 2. Przez trzy kolejne niedziele – począwszy od dzisiaj – na Mszy św. o godzinie 17.00, odbywać się będą skrutynia, które mają za zadanie oczyścić umysł i serce wybranego do chrztu dorosłego katechumena oraz umocnić w walce przeciw pokusom, aby jeszcze bardziej przylgnął do Chrystusa. Dokonuje się to poprzez konfrontację z konkretnymi tekstami z Ewangelii św. Jana. Wstępem do skrutyniów będą także kazania pasyjne. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji kandydata do chrztu.
 3. W piątek 20. marca na Mszy św. o godzinie 18.00 katechumenowi przygotowującemu się do chrztu zostanie przekazany symbol wiary. O godzinie 19.00 w kaplicy adoracja Krzyża dla wszystkich chętnych.
 4. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki.
 5. Spotkanie z Ojcem Robertem, który głosił u nas rekolekcje, dla Rycerzy Niepokalanej oraz dla chcących wstąpić do Rycerstwa, ze względu na zaistniałą sytuację, dzisiaj się nie odbędzie. Odbędzie się w późniejszym terminie.
 6. Ze względu na odwołane lekcje w szkołach, w tym roku rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych się nie odbędą. Co roku były one po IV. niedzieli Wielkiego Postu. Zawieszamy także wszelkie spotkania – m.in. z kandydatami do bierzmowania, biblijne do Wielkanocy; biuro parafialne – pilne sprawy biurowe czy rezerwacje Mszy św., podanie intencji – prosimy załatwiać po Mszach św. w zakrystii.
 7. W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem zostaje odwołana Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
 8. W niedzielę 7. czerwca odbędzie się w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Na beatyfikację zostanie uruchomiony specjalny pociąg. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 5 zł. Zapisy na wyjazd (należy podać PESEL), wraz z wpłatą za bilet (bezzwrotną), przyjmujemy do przyszłej niedzieli 22. marca. Rozkład jazdy zamówionego pociągu jest podany w naszej gazetce parafialnej.
 9. Pan Czesław przyjmuje zapisy na wczasy do Dźwirzyna od 12. do 22. czerwca. Wpłata 115,00 zł przy zapisach.
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Bogdana Pigłowskiego, Barbarę Stankiewicz oraz Alinę Sobczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!