1. Niedziela Wielkiego Postu – 01. marca 2020 r.

 1. Kończymy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził O. Robert Twardokus, Franciszkanin. Dziękujemy O. Robertowi za podjęty trud i życzymy szczególnego Bożego wsparcia w jego pracy duszpasterskiej.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe dla wszystkich w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Liturgia Słowa w Wielkim Poście w szczególny sposób podkreśla chrzcielny charakter okresu przygotowawczego do Wielkanocy. W naszej parafii w tym roku do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego przygotowuje się dorosły katechumen i dziewczynka w wieku katechizacyjnym. Wielki Post będzie dla nich czasem zintensyfikowanej formacji. Chcemy im towarzyszyć, wspierać ich modlitwą i przykładem, ale i sami pragniemy odkryć moc sakramentu chrztu w naszym życiu i z radością odnowić przyrzeczenia chrzcielne w Wigilię Paschalną. Dlatego zapraszamy na Gorzkie Żale, w czasie których ks. Marcin Przybylski wygłosi serię kazań pasyjnych pod tytułem: „Zanurzeni w Jego śmierci”. Tematy poszczególnych kazań są podane w naszej gazetce parafialnej. W dzisiejszą niedzielę 1 marca podczas Mszy św. o godzinie 17.00 odbędzie się obrzęd „wybrania” czyli „wpisania imienia” katechumena. Zapraszamy do udziału i prosimy o modlitwę w jego intencji oraz wszystkich, którzy w tym roku przyjmą sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 2. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 3. Od połowy lutego można już składać deklaracje podatkowe PIT. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na nasz Parafialny Zespół Caritas. Numer KRS-u jest podany w naszej parafialnej gazetce. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie potrzebujących.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 3 marca o godzinie 19.00 w kaplicy.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca w łączności z Mszami litania do Ducha Świętego, a na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 6. We wtorek w łączności z Mszami modlimy się w wrażliwość miłosierdzia za przyczyną Św. Brata Alberta; w czwartek o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszko. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszą sobotę miesiąca (7 marca) udamy się od godziny 8.00.
 8. „Spotkanie biblijne” w czwartek i w sobotę po Mszy św. o godzinie 18.00.
 9. Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.30 na plebanii.
 10. Przyszła niedziela, po pierwszej sobocie miesiąca, jest kolejnym dniem naszego przygotowania do nawiedzenia obrazu MB Jasnogórskiej. Zapraszamy 15 minut przed Mszami na dalszą naukę „Bogarodzicy”.
 11. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 13. Z prasy katolickiej do nabycia Przewodnik katolicki oraz jubileuszowe, dwusetne wydanie dwumiesięcznika Misyjne drogi. W najnowszym numerze przeczytamy o parafiach misyjnych, które coraz częściej spotykamy w Europie. Jak zawsze można tam znaleźć ciekawe wywiady, felietony, fotoreportaże, konkursy, przepisy kulinarne i dodatek dla dzieci.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Agnieszkę Andrysiak-Rusinek, Zofię Heskę-Dziabas, Jana Kijaka, Lecha Jańczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!