7. Niedziela Zwykła – 23. lutego 2020 roku

 1. Po Mszach św. rozprowadzamy książeczkę pt. „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” w cenie 3,50 zł. Książeczka przypomina dodatek do Przewodnika Katolickiego.
 2. Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w parafii Świętego Krzyża w przyszłą niedzielę 1 marca o godzinie 16.30 w salce parafialnej w budynku plebanii. Szczegóły w naszej gazetce parafialnej.
 3. W środę, 26 lutego, przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Na znak pokuty tego dnia przyjmujemy popiół na nasze głowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową będą o godzinie:

9.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wolno najeść się jeden raz do syta, a dwa razy lekko się posilić. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Środę Popielcową nie ma dyspensy od tych obowiązków.

 1. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Od Środy Popielcowej nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, będzie rozprowadzał także świece. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Robert Twardokus, Franciszkanin, odpowiedzialny za Rycerstwo Niepokalanej w Polsce północnej. Serdecznie na nie zapraszamy.

Program rekolekcji:

Środa Popielcowa oraz I. Niedziela Wielkiego Postu: nauki na wszystkich Mszach Świętych dla wszystkich.

Czwartek: nauki dla wszystkich na Mszach Świętych o godzinie 8.00 i 18.00. Na te Msze św. zapraszamy szczególnie osoby cierpiące fizycznie czy duchowo – będziemy udzielali sakramentu chorych.

Przypominamy, iż do sakramentu chorych mogą przystąpić jedynie osoby w stanie łaski uświęcającej, tzn. te, które mogą przystąpić do Komunii św.

Piątek: nauki dla wszystkich o godzinie 8.00 i o 18.00. Po Mszach św. Droga Krzyżowa.

Sobota: na Mszę św. o godzinie 8.00 zapraszamy szczególnie członków wszystkich ruchów i stowarzyszeń parafialnych – zarówno starszych jak i młodych. Po Mszy św. spotkanie w Sali konferencyjnej.

Ofiary z tacy w czwartek, piątek i sobotę przeznaczone zostaną dla Ojca Rekolekcjonisty.

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki: w tym tygodniu dla wszystkich po Mszy św. o godzinie 8.00 i o 18.00. W pozostałe piątki Wielkiego Postu drogi krzyżowe będą po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00.

Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego.

 1. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na Teologię przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 2. „Spotkania biblijnego” ze względu na rekolekcje w tym tygodniu nie będzie.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek oraz w czwartek; w sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. Już po koniec lutego ruszają zapisy do szkół podstawowych. W dniach od 24 do 28 lutego br. będzie można zapisać dzieci do Szkoły Podstawowej nr 8 na ulicy Łokietka. Szkoła oferuje możliwość nauki we wszystkich klasach! Można również zapisywać jeszcze dzieci w starszych klasach: ogólnodostępnych: IV, V, VI i VII; – dwujęzycznej VII; – sportowej IV. Więcej informacji na szkolnej stronie internetowej: sp8ino.edu.pl Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zaprasza!
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. Jest także nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Prus oraz Helenę Maciejczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!