4. Niedziela Zwykła – 02. lutego 2020 roku

 1. Dzisiaj – 2. lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się o liczne i święte powołania zakonne. Składka z tacy jest przeznaczona na potrzeby Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie.
 2. Na Mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzisiaj dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla rodziców. Na to spotkanie mogą przyjść również rodzice dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego roku, którzy chcieliby odsprzedać alby.
 3. Dzisiaj jest również kolejny dzień naszego przygotowania do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – pod chórem na stoliku są wyłożone zaproszenia z programem Nawiedzenia. Proszę o zabranie tych zaproszeń szczególnie przez osoby z tej części parafii, w której w tym roku nie byliśmy na kolędzie.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 5. Nasza parafia jest pod wezwaniem Świętego Ducha; zostaliśmy powierzeni w szczególniejszy sposób trzeciej osobie Trójcy Przenajświętszej. W naszym codziennym życiu wiary warto więc zaakcentować rolę i znaczenie Ducha Świętego. Dlatego w pierwsze poniedziałki miesiąca po Mszy św. porannej oraz na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 17.00 będzie specjalne nabożeństwo do Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy już od tego poniedziałku. W każdy poniedziałek natomiast – jeśli nie będzie jakiegoś wspomnienia obowiązkowego lub święta – będziemy sprawowali Msze św. wotywne o Duchu Świętym.
 6. We wtorek w łączności z Mszami św. odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla już powołanych.
 8. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej oraz po Mszy Świętej o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godziny 16.30.
 9. Z posługą sakramentalną do swoich chorych Ks. Marcin Łojko uda się w sobotę 8. lutego od godziny 8.00.
 10. Zapraszamy na „Spotkania biblijne” w czwartek i w sobotę po Mszach św. o godzinie 18.00 w bibliotece. Jeśli ktoś nie był na poprzednich spotkaniach, nie ma żadnych przeszkód – w każdej chwili może przyjść.
 11. W przyszłą niedzielę 09. lutego na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić za Piotra Bartoszcze – jednego z pierwszych przywódców „Solidarności Rolników Indywidualnych” z okazji jego 36. rocznicy śmierci. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy!
 12. Za tydzień – w drugą niedzielę miesiąca – zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 14. Wzorem lat ubiegłych, Parafialny Zespół Caritas organizuje Bal charytatywny w dniu 21 lutego 2020 r. w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Bilety-cegiełki do nabycia u p. Doroty (numer telefonu: 695 203 945). Serdecznie zapraszamy do włączania się w inicjatywy dobroczynne!
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Głowacką oraz Kamilę Witek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!