NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 STYCZNIA 2020 ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Chociaż – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy do 2 lutego, to jednak od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, przypominający i uobecniający publiczną działalność Pana Jezusa.
  2. Ofiary z dzisiejszej niedzieli, drugiej miesiąca, przeznaczamy na cele inwestycyjne naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest biblioteka parafialna.
  4. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. w niedziele.
  5. Kandydatów do bierzmowania ze wszystkich grup zapraszamy na katechezę w czwartek 16 stycznia o godzinie 19.00 w kaplicy. Wszystkich kandydatów prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy. Katecheza uzupełniająca dla osób, które nie były na grudniowym spotkaniu planowana jest na wtorek 14 stycznia. Kandydaci, którzy nie byli na grudniowym spotkaniu, proszeni są w związku z tym o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim w celu ustalenia godziny.
  6. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę 18 stycznia o godzinie 10.00 w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 20 (przy kościele Św. Królowej Jadwigi). Będzie okazja do zapoznania się z ofertą placówki i wzięcia udziału w warsztatach Małego Odkrywcy.

Równocześnie społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprasza mieszkańców miasta na przedstawienie jasełkowe w dniu 15 stycznia o godzinie 17.00 do Domu Kultury „Pszczółka”. Wstęp wolny.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego. Plan kolędy podany jest w Płomieniu Ducha na niedzielę.
  2. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
  3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Andrzeja Nowosielskiego, Tadeusza Kulpę oraz Krzysztofa Janiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!