III. Niedziela Zwykła – 26. stycznia 2020 roku

 1. Po raz pierwszy w całym Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. W Polsce od 2009 r. od III. Niedzieli Wielkanocnej obchodzimy Tydzień Biblijny. Ojciec św. Franciszek ustanowił jednak dla całego Kościoła niedzielę, w trakcie której mamy w sposób szczególniejszy zwrócić uwagę na znaczenie Słowa Bożego w naszym życiu wiary.Ustanawiam zatempisze Ojciec św. Franciszek trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego”. Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w naszej parafii wzrosła bliska znajomość Pisma Świętego. «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14). W naszej parafii każdego tygodnia podejmujemy pogłębioną refleksję nad Słowem Bożym w czasie Spotkań biblijnych w czwartek i w sobotę po Mszach św. o godzinie 18.00 w bibliotece. Serdecznie na te spotkania zapraszamy!
 2. Zakończyliśmy nawiedzenie kolędowe. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie oraz za złożone przy tej okazji ofiary. Podsumowanie ubiegłego roku oraz kolędy będzie za dwa tygodnie.
 3. Od jutra (poniedziałek 27 stycznia) powraca w dni powszednie popołudniowa Msza św. o godzinie 17.00. Tak więc Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00. Przypominamy jednocześnie, że w dni powszednie (oprócz świąt i uroczystości) Msze św. są w kaplicy.
 4. Od jutra również wracają normalne godziny urzędowania biura parafialnego, tzn. we wtorki od godziny 17.00 do 17.50, w czwartki od godziny 18.30 do 19.30 oraz w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
 5. W piątek „Teologia przy kawie”. Młodzież zapraszamy na plebanię na godzinę 19.00.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszą sobotę miesiąca (1. lutego) ks. Marcin Przybylski i ks. Proboszcz udamy się od godziny 8.00. Marcin Łojko do swoich chorych uda się w następną sobotę 8. lutego.
 7. W przyszłą niedzielę – 2. lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tacy z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie świec, które zostaną poświęcone podczas Mszy św. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla rodziców. Na to spotkanie mogą przyjść również rodzice dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego roku, którzy chcieliby odsprzedać alby.
 9. Przyszła niedziela jest również kolejnym dniem naszego przygotowania do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Podobnie jak w styczniu, zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą św. – będziemy uczyli się dalszej części Bogarodzicy. Jeśli ktoś nie ma tekstu tej pieśni, pod chórem na stoliku będą wyłożone kartki z tekstem. Pod chórem wyłożone będą również zaproszenia z programem Nawiedzenia. Pozostawialiśmy to zaproszenie w czasie kolędy. Proszę o zabranie tych zaproszeń szczególnie przez osoby z tej części parafii, w której w tym roku nie byliśmy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w tym numerze dodatek: „5 minut z Bogiem”. W naszej gazetce parafialnej są podane intencje Żywego Różańca na miesiąc luty.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Sabinę Ziółkiewicz, Czesława Zająca oraz Włodzimierza Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!