2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim: 05. stycznia 2020 r.

  1. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Pod chórem można nabywać poświęcone kredę i kadzidło. Msze św. według porządku niedzielnego.
  2. Jutro 6 stycznia ulicami Inowrocławia przejdzie już po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 na Skwerze Jana Pawła II. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie. Uczestnicy otrzymają śpiewniki, korony i kolorowe balony. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się częścią całego wydarzenia. Później Trzej Królowie w towarzystwie Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli “SOLINO” poprowadzą pochód do hali widowiskowo-sportowej. W hali zaplanowano ciąg dalszy atrakcji. Miasto organizuje uroczystość wspólnie ze swoimi jednostkami i inowrocławskimi parafiami, włączając się w ogólnopolskie obchody Święta Trzech Króli.
  3. Zapraszamy na spotkania biblijne ze Słowem Bożym w czwartek oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej w bibliotece. W czwartek i w sobotę jest ten sam temat, tak więc można sobie wybrać bardziej dogodny termin.
  4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego, to jednak w tym czasie już w liturgii słowa będziemy słyszeli o publicznej działalności Chrystusa.
  5. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego. W Płomieniu Ducha na niedzielę oraz w internecie jest podany plan kolędy do poniedziałku 20. stycznia.
  8. Plan kolędy na najbliższy tydzień: …..
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Pawelczyk oraz Władysławę Bilak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!