Wielki sukces akcji “TAK, POMAGAM!”

Ponad 4 tony żywności  udało się zebrać podczas XVII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności pod hasłem TAK,POMAGAM!, w którą po raz kolejny włączyły się oddziały Caritas z Inowrocławia.

W dniach 6-7 grudnia 2019 roku w Lidlach i Biedronkach na terenie miasta Inowrocławia i Kruszwicy swoje dyżury podjęło ponad 300 wolontariuszy!

Zbiórka polegała na pozyskiwaniu żywności z długim okresem przydatności i jednocześnie łatwej w przechowywaniu. Zebrane dary zasiliły odziały Caritas przy parafii Świętego Ducha i Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Od tego czasu sukcesywnie będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym w formie żywnościowych paczek.

„Cieszymy się bardzo, ze z roku na rok działalność Caritas coraz bardziej jest namacalnie widoczna w naszej Inowrocławskiej rzeczywistości. Cieszymy się ze możemy wspierać wiele osób potrzebujących, których nigdy nie brakuje. Przede wszystkim cieszy fakt, tak ogromnego odzewu ze strony młodych ludzi, którzy bardzo chętnie i ochoczo podejmowali swoje dyżury w sklepach w Inowrocławiu i Kruszwicy. W imieniu swoim własnym oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło zbiorki chciałbym bardzo serdecznie podziękować, rodzicom, dyrektorom szkół, opiekunom, katechetom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu zbiórki” – ks. Marcin Łojko

Serdeczne wyrazy podziękowania składamy również wszystkim darczyńcom, za wielka hojność podczas zbiórki. To dzięki Wam wielu potrzebujących będzie mogło spokojnie przeżyć tegoroczne święta Bożego Narodzenia  oraz nie doświadczać głodu w zwykłej codzienności w najbliższych miesiącach. Bóg zapłać!

Zdjęcia z akcji