Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 29 grudnia 2019 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. We wtorek natomiast kończymy Rok Pański 2019. Na ostatniej w tym roku Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. W środę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2020 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Msze Święte w Nowy Rok będą tak, jak w niedzielę, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 będzie nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku. Msza Święta we wtorek o godzinie 18.00 jest również z tej Uroczystości.
 3. Z powodu kolędy do 25 stycznia w dni powszednie Msze Święte są jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie ma Mszy Świętej o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać po Mszach Świętych porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach Świętych w niedzielę.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30.
 6. Ze względu na kolędę w pierwszą sobotę miesiąca (4 stycznia) nie ma nawiedzenia chorych z posługą sakramentalną.
 7. Spotkanie opłatkowe grup apostolskich parafii: Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Diakonii Domu Bożego oraz kaplicy będzie w sobotę 4 stycznia po Mszy św. porannej około godziny 8.30. Wszystkich członków tych Wspólnot serdecznie zapraszamy!
 8. W sobotę 4 stycznia rozpoczęcie nowenny przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 9. Intencje Żywego Różańca na styczeń podane są w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę.
 10. Plan kolędy do najbliższej niedzieli (w Płomieniu Ducha na niedzielę, w gablotkach ogłoszeń oraz w internecie podany jest do poniedziałku 13 stycznia):
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jana Wudniaka, Tadeusza Stajkowskiego, Henryka Wojciechowskiego, Kazimierza Leszczyńskiego oraz Genowefę Gronek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!