IV. Niedzielę Adwentu 22 grudnia 2019 roku

 1. Aniołowie w Betlejem głoszą wieść radosną: „Chrystus Wam się narodził!”. Bożego Narodzenia nadszedł czas! To czas Bożej miłości do człowieka. Jeszcze w adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia szczególnego Bożego błogosławieństwa na te Święta oraz cały nadchodzący rok oraz ludzkiej miłości i życzliwości. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
 2. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Miłości Miłosiernej Caritas, poprzez przygotowanie paczek dla potrzebujących naszego wsparcia oraz za wszystkie ofiary przez cały rok do puszek w kościele i kaplicy, z których mogliśmy również wspierać potrzebujących. W imieniu obdarowanych oraz naszym własnym składamy z serca płynące: Bóg zapłać! Jako proboszcz składam również podziękowania dla Ks. Marcina Łojko oraz dla całego grona wolontariuszy – zarówno dorosłych a także coraz większego grona młodych wolontariuszy ze szkół podstawowych oraz średnich, którzy gorliwie włączają się w pomoc dla potrzebujących; za całe dzieło naszego parafialnego Caritas serdeczne Bóg zapłać! Marcinowi Przybylskiemu dziękuję za prowadzenie Rorat. Ostatnie Roraty będą jutro (poniedziałek) o godzinie 18.00. Panu Leszkowi, naszemu Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii św., dziękujemy za podarowanie do kościoła pięknych choinek.
 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. jedynie o godzinie 8.00 rano. Nie ma Mszy św. popołudniowych. O północy zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z tacy podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. W środę, w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze święte są tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W czwartek, w Święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. są również według porządku niedzielnego. Składka z tacy z II. Święta jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W II. Święto – 26 grudnia – mija szósta rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 9.30.
 6. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Grupy Niebieskiej i młodzieży z DM DOMino w dzisiejszą niedzielę 22 grudnia o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej.
 7. Spotkanie opłatkowe grup apostolskich parafii: Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Diakonii Domu Bożego oraz kaplicy będzie w sobotę 04 stycznia po Mszy św. porannej ok. godziny 8.30.
 8. W zakrystii można nabywać jeszcze poświęcone opłatki a pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.
 9. W przyszłą niedzielę w liturgii Święto Świętej Rodziny.
 10. Z powodu kolędy, od piątku 27 grudnia – do 25 stycznia, w dni powszednie Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne będzie jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać w zakrystii po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
 11. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie nawiedzenie rodzin zwane „kolędą”. W tym roku nawiedzimy tę część parafii, w której nie byliśmy w ubiegłym roku. Dodatkowe nawiedzenie chętnych rodzin, z części ubiegłorocznej lub z tego roku, które nie będą mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, będzie w Uroczystość Trzech Króli 06. stycznia. W naszym parafialnym pisemku Płomień Ducha na niedzielę jest wydrukowany formularz zaproszenia na ten dodatkowy termin oraz plan kolędy na najbliższy czas. Plan kolędy na najbliższy czas:…
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego obecny numer jest numerem podwójnym – ostatnim w tym roku z książeczką „5 minut z Bogiem” w cenie 10,00 zł.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Aurelię Majik, Violettę Supłat, Zbigniewa Orczyka oraz Mieczysława Bartoszewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!