II. Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 roku

 1. Dzisiaj 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone i wręczone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I. Komunii św.
 2. Dzisiaj w II. niedzielę Adwentu – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski – jest obchodzony w Kościele w Polsce po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. jest zbiórka do puszek na ten cel. Za ofiary serdecznie dziękujemy!
 3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. W miesiącach zimowych ofiary te będą przeznaczone głównie na ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. Zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty w naszej parafii są sprawowane w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 8.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. o godzinie 8.00 i 17.00 sprawowana jest w kaplicy.
 6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi adwentową akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Z drzewka adwentowego można zabierać serca z konkretną formą przygotowania paczki dla potrzebujących pomocy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nią.
 7. Pod chórem można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w zakrystii lub w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki.
 8. W adwentowe piątki w ramach spotkań „Teologia przy kawie” zapraszamy młodzież najpierw na Roraty o godzinie 18.00, a po nich do kaplicy na kwadrans adoracji – potem na kawę/herbatę i dzielenie Słowem Bożym na plebanię.
 9. Spotkanie ze Słowem Bożym w sobotę o godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej.
 10. Ostatnie, szóste spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w sobotę 14 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy.
 11. Dodatkowe nawiedzenie chorych spoza stałej listy chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 21 grudnia od godziny 8.00. Można zgłaszać te osoby w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania Małego Gościa Niedzielnego. W grudniowym numerze artykuły związane z tegorocznymi Roratami a dla dzieci do sklejenia roratni lampion.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Radzimską oraz Wiesława Łepskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Informacje o spotkaniach kandydatów do bierzmowania:

Kandydatów z grup: św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Gianny Beretty Molli, sł. Bożej Marty Robin zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 10 grudnia o godzinie 19.00 do kaplicy.

Kandydatów z grup: św. Oscara Romero, bł. Pier Giorgia Frassatiego, sł. Bożego Carla Acutisa zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 11 grudnia o godzinie 19.00 do kaplicy.

Wszystkich kandydatów prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.