I. Niedziela Adwentu: 01. grudnia 2019 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki (które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św.) w cenie 2 zł za komplet (w komplecie 3 duże opłatki i 2 małe). Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła przez Parafialny Zespół „Caritas” – małe świece w cenie 7 zł oraz kilka wzorów dużych w cenie 13 zł.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół „Caritas” rusza z kolejną edycją świątecznej paczki pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Od dziś można zabierać z drzewka adwentowego serca z konkretną formą przygotowania paczki. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia tego dzieła miłosierdzia. Oprócz drzewka adwentowego do skarbon w kościele i w kaplicy można składać ofiary na ten cel. Ofiary za świece Caritasu ponad ustaloną cenę, również będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. W najbliższy piątek oraz sobotę nasz Parafialny Zespół „Caritas” włączy się także w ogólnopolską akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Woluntariusze Parafialnego Zespołu „Caritas” będą w inowrocławskich „Lidlach” i „Biedronkach”. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Do udziału w tegorocznych Mszach Świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. Roratach pod hasłem: „Radujcie się. Pan jest blisko!” zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie rodziny z dziećmi i młodzież. Nauczanie roratnie będzie poświęcone słudze Bożemu Stefanowi kard. Wyszyńskiemu, który zostanie beatyfikowany w czerwcu 2020 r. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w soboty o 8.00. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. losować będziemy ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, która pielgrzymować będzie po naszej parafii. Msze św. roratnie będą w kościele, natomiast wszystkie pozostałe w kaplicy. W I. piątek miesiąca obydwie Msze św. popołudniowe będą w kościele.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 5. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ w kaplicy po Mszy św. porannej.
 8. W adwentowe piątki w ramach spotkań „Teologia przy kawie” zapraszamy młodzież najpierw na Roraty o godzinie 18.00, a po nich do kaplicy na kwadrans adoracji – potem na kawę/herbatę i dzielenie słowem Bożym na plebanię!
 9. Marcin Przybylski oraz ks. Proboszcz nawiedzą swoich chorych w I. sobotę miesiąca 07. grudnia od godziny 8.00. Dodatkowe nawiedzenie chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 21 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych do tego nawiedzenia w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Spotkanie ze Słowem Bożym w sobotę o godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej.
 11. Piąte spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w sobotę o godzinie 19.00 w kaplicy.
 12. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone i wręczone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I. Komunii św.
 13. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 14. Za tydzień zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. W miesiącach zimowych ofiary te będą przeznaczone głównie na ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 15. Za tydzień w II. niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 16. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W naszej gazetce parafialnej podane są intencje Żywego Różańca na grudzień. Zachęcamy też do nabywania Małego Gościa Niedzielnego. W grudniowym numerze artykuły związane z tegorocznymi roratami i lampion do sklejenia.
 17. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mariolę Falk, Janinę Ojczenasz, Irenę Michalską, Henryka Koralewskigo, Marcina Góralskiego, Andrzeja Liszkowskiego oraz Sylwestra Wilińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!