33. Niedziela Zwykła – 17. listopada 2019 roku

  1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Ojca Szymona, Oblata z Laskowic, który głosi homilie oraz po Mszach św. rozprowadza kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach. Za ofiary na rzecz Ojców Oblatów składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W dzisiejszą niedzielę 17. listopada przypada w naszej parafii drugi dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach całodziennych adoracji w naszej Archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w naszej kaplicy do godziny 17.00. W naszej parafii całodzienna adoracja jest codziennie, jednakże zapraszamy szczególnie dzisiaj do spędzenia choćby kilku minut na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem za nasz Kościół diecezjalny.
  3. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza seniorów i swoich podopiecznych na spotkanie przy kawie w czwartek 21 listopada o godzinie 17.00 do sali konferencyjnej. Wstęp wolny, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób chętnych na spotkanie.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godzinie 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania. To również szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który mówi, że „bliskie jest Królestwo Boże”. Święta Księga – Biblia jest tego znakiem. Dlatego dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają na Mszy św. o godzinie 11.00 Nowy Testament i poświęcone modlitewniki. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
  5. Ze względu na nieprzygotowanie kandydatów do bierzmowania do spotkań formacyjnych w tym tygodniu, młodzież zapraszamy jeszcze raz na katechezę we wtorek 19 października lub w środę 20 października według ubiegłotygodniowego harmonogramu. Jednocześnie przypominamy młodzieży i ich rodzicom, że brak aktywnego uczestnictwa w katechezach przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu jest rezygnacją z jego przyjęcia.
  6. Duszpasterstwo Młodych DOMino organizuje wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych Taizé do Wrocławia na przełomie roku. Młodzież w wieku od 16 do 35 lat, która chciałaby uczestniczyć w tym wyjeździe, prosimy o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim.
  7. Od 1. listopada w polskich kinach można oglądać głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej w USA, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz «Nieplanowane»…” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. W naszym inowrocławskim kinie Kinomax film będzie wyświetlany od najbliższego piątku 22 listopada. Film będzie można obejrzeć co najmniej przez 2 tygodnie. Dokładne godziny seansów podane zostaną na stronie internetowej kina około 20 listopada. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina!
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Woźnicę, Jerzego Zygmunta, Kazimierza Balceraka oraz Jana Sobczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!