32. Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 roku

 1. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
 2. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj (niedziela) po Mszach św. przedpołudniowych.
 3. Jutro 11. listopada obchodzimy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszej parafii o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić w sposób szczególny w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy! Msza św. ogólnomiejska w intencji Ojczyzny w kościele Zwiastowania NMP o godzinie 10.30. Po tej Mszy św. przejście pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna.
 4. Za przyczyną św. Marcina z Tours w poniedziałek będziemy się modlić także w intencji ks. Marcina Łojko i ks. Marcina Przybylskiego z okazji ich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji na Mszy św. o godzinie 17.00.
 5. Kandydatów do bierzmowania z grup: św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Gianny Beretty Molli, sł. Bożej Marty Robin zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 12. listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z grup: św. Oscara Romero, bł. Pier Giorgia Frassatiego, sł. Bożego Carla Acutisa w środę 13. listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. Wszystkich kandydatów prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
 6. W czwartek 14. listopada zapraszamy dzieci na spotkanie z Siostrą Dominikanką Angelą w ramach Oazy Dzieci Bożych o godzinie 16.00 w bibliotece.
 7. Od soboty 09. listopada rozpoczął się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Kolejne spotkania w soboty do 14. grudnia – zawsze o godzinie 19.00 w kaplicy.
 8. W przyszłą niedzielę 17. listopada przypada w naszej parafii drugi dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach całodziennych adoracji w naszej Archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w naszej kaplicy od godziny 8.00 do 17.00. W naszej parafii całodzienna adoracja jest codziennie, jednakże zapraszamy szczególnie w niedzielę, aby modlitewnie łączyć się z naszym Kościołem diecezjalnym.
 9. W przyszłą niedzielę 17. listopada będziemy gościć w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz tradycyjnie będzie rozprowadzał kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
 10. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Wyjazd w sobotę 16. listopada o godzinie 8.45 sprzed naszego kościoła. Zgłoszenia przez formularz elektroniczny do 12. listopada (link: https://link.do/NGbi9). Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Kazimierę Dąbek oraz Bogdana Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!