31. Niedziela Zwykła – 03. listopada 2019 roku

 1. W piątek 08. listopada zakończymy Wymienianki jednorazowe. Modlitwa różańcowa za zmarłych jest codziennie do piątku o godzinie 17.30; w środę dodatkowo o 7.30. Dziękujemy Parafianom za świadectwo pamięci o zmarłych, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Można jeszcze złożyć Wymienianki roczne, którymi zaczniemy modlić się według nowego formularza od niedzieli 17 listopada.
 2. Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty. Zasady uzyskiwania odpustu zupełnego podane są w naszej gazetce parafialnej.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego na stoliku pod chórem.
 4. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 6. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 7. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Od najbliższej soboty 09. listopada rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę o godzinie 19.00 w kaplicy. Kurs trwa 6 tygodni – kolejne spotkania w soboty do 14. grudnia, zawsze o godzinie 19.00.
 9. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: „Czyste serce”. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw weźmie udział w koncercie zespołu „Guadalupe”, a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Po Mszy św. gorący posiłek i coś słodkiego. Wyjazd 16 listopada o godzinie 8.45 sprzed naszego kościoła (autobus zatrzyma się także na parkingu przy Bazylice i na przystanku przy kościele Św. Jadwigi). Koszt: 25 zł. Powrót ok. godziny 16.00. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 12 listopada (link: https://link.do/NGbi9). Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Kamilę Białek, Halinę Floryszak, Ryszarda Góreckiego oraz Jerzego Naumanna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!