XXVIII. Niedziela Zwykła – 13. października 2019 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX. Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” – po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i do odmawiania różańca w domach. Nabożeństwa różańcowe w kościele sprawowane są w dni powszednie codziennie o godzinie 17.30; w przyszłą niedzielę o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 3. W dzisiejszą niedzielę 13. października ostatnia w tym roku procesja fatimska połączona z Różańcem po Mszy św. o godzinie 17.00 (około godziny 17.45). Z tego powodu dzisiaj (niedziela) nie ma odrębnego nabożeństwa różańcowego o godzinie 16.30.
 4. Przed kościołem jest podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00 (niedziela). Chętni mogą oddać krew. Prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 5. Biblioteka Parafialna czynna jest dziś (niedziela) po Mszach św. przedpołudniowych.
 6. Kandydatów do bierzmowania:

      – z grup: św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Gianny Beretty Molli, sł. Bożej Marty Robin zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 15 października o godzinie 18.45 do kaplicy;

      – z grup: św. Oscara Romero, bł. Pier Giorgia Frassatiego, sł. Bożego Carla Acutisa zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 16 października o godzinie 18.45 do kaplicy.

      Wszystkich kandydatów prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.

Uwaga: listy grup dostępne są w zamkniętej grupie na facebooku lub do wglądu w zakrystii!

 1. W sobotę 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego a na zakończenie każdej Mszy św. będziemy mogli uczcić Jego relikwie.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Zbliża się listopad. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej oraz o zaznaczanie dnia i godziny tych Wymienianek. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. W naszym kościele dnia 1. listopada Msze św. będą o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30 i 17.00.
 4. Od soboty 9 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Kurs składa się z sześciu spotkań. Spotkania będą co tydzień od soboty 9 listopada do soboty 14 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy (wejście do kaplicy znajduje się po lewej stronie kościoła).
 5. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Władysławę Goskę, Danutę Czajkowską, Urszulę Olejnik, Andrzeja Schmidta oraz Czesława Hamesa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!