XXVII. Niedziela Zwykła – 06 października 2019 roku

 1. Żywy Różaniec oraz pozostałe grupy modlitewne: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Panie z diakonii domu Bożego z kościoła i z kaplicy zapraszamy na wspólnotowe spotkanie w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.30 do Sali konferencyjnej.
 2. W dniu dzisiejszym (niedziela) wyrusza archidiecezjalna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Grupie blisko 1800 pielgrzymów towarzyszyć będzie Ksiądz Prymas. Jest to pierwszy etap nawiedzenia Maryi w kopii cudownego wizerunku MB Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Przedstawiciele naszej Archidiecezji zaproszą Matkę Bożą do nawiedzenia naszych parafii. Apel Jasnogórski o godzinie 21.00 będzie prowadzony przez naszą Archidiecezję i będzie transmitowany przez telewizję TRWAM. Zachęcamy wszystkich parafian, pozostających w domach, do włączenia się duchowo w tę modlitwę.
 3. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na poświęcenia różańców jutro, w poniedziałek 7 października na Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie.
 4. Jest to również pierwszy poniedziałek miesiąca: na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 5. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie w kościele o godzinie 17.30; w dzisiejszą niedzielę o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę 13 października ostatnia w tym roku procesja fatimska połączona z Różańcem po Mszy św. o godzinie 17.00 ( godziny 17.45). Z tego powodu w przyszłą niedzielę nie ma odrębnego nabożeństwa różańcowego o godzinie 16.30.
 6. Spotkanie dzieci z Siostrą Dominikanką Angelą w ramach Oazy Dzieci Bożych w bibliotece w najbliższy czwartek od godziny 16.00 do 17.00. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci. W tym roku spotkania będą jedynie raz w miesiącu w drugi czwartek miesiąca.
 7. W sobotę 12 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” po raz kolejny organizowana jest piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XIX. Dnia Papieskiego. Początek pielgrzymki w sobotę o godzinie 8.45 w kościele Zwiastowania NMP. Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny do 10. października.

      Link do formularza zgłoszeniowego: https://link.do/SZ7Zk

 1. W przyszłą niedzielę 13 października obchodzimy XIX. Dzień Papieski – po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tego powodu składka inwestycyjna zostaje przeniesiona na kolejną – trzecią niedzielę miesiąca.
 2. W przyszłą niedzielę – Dzień Papieski – przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni mogą oddać krew. Prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 3. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Rezler oraz Bogumiła Ziętarę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!