XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 roku

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W trakcie tego tygodnia modlić się będziemy szczególnie o liczne i święte powołania do posługi misyjnej.
  2. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii ks. Aleksandra Hamalijczuka, kapłana diecezji Łuckiej na Wołyniu. Ks. Aleksander był już w naszej parafii; będzie głosił homilie, a po Mszach św. będziemy mogli go wspomóc ofiarami składanymi do puszek. Serdecznie prosimy o pomoc dla niego i już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie jego posługi!
  3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są w dni powszednie w kościele o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie Różańca w kościele lub w domu można uzyskać codziennie odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa.
  5. We wtorek 22 października, w dzień inauguracji pontyfikatu, w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II.
  6. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00.
  7. Dzisiaj w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
  8. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy o przesunięciu czasu – w nocy z sobotę na niedzielę cofamy zegarki o jedną godzinę a więc śpimy jedną godzinę dłużej.
  9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marka Więcka, Wojciecha Szulca, Władysława Kwiatkowskiego oraz Stanisławę Okoniewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!