30. Niedziela Zwykła – 27 października 2019 roku

  1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe sprawowane będą dzisiaj (niedziela) o godzinie 16.30 oraz od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek mija 52 rocznica święceń kapłańskich ks. kan. Jerzego Mostowskiego, który od tego roku pomaga w naszej parafii. Msza św. w jego intencji będzie w poniedziałek o godzinie 8.00. Ks. kanonikowi Jerzemu życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia.
  3. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30 i 17.00. Msza św. w czwartek o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości. Na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – modlimy się o życie wieczne dla wszystkich naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata.
  4. Od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
  5. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec za zmarłych z Wymienianek będziemy odmawiać:

      – w sobotę 2 i w środę 6 listopada o godzinie 7.30 i 17.30;

      – a pozostałe dni od poniedziałku 4 do piątku 8 listopada o godzinie 17.30.

      Z tego powodu wszystkie Msze św. w tych dniach  będą odprawiane w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tak jak zawsze w kaplicy.

  1. Okazja do spowiedzi św. z okazji pierwszego miesiąca będzie w czwartek od godziny 16.30.
  2. Do chorych z posługą sakramentalną wszyscy kapłani udadzą się w sobotę 2 listopada od godziny 8.00.
  3. W czwartek 31 października po raz kolejny odbędzie się w Inowrocławiu Noc Świętych. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 w kościele Zwiastowania NMP. Organizatorzy serdecznie zapraszają szczególnie młodzież.
  4. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim dodatek 5 minut z Bogiem. W Płomieniu Ducha na niedzielę są intencje Żywego Różańca na miesiąc listopad.
  5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wandę Strzelecką, Irenę Rakoczy, Piotra Nowickiego, Marka Korkowskiego oraz Wojciecha Kuszniera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!