XXV. Niedziela Zwykła – 22 września 2019 roku

  1. W piątek (27 września) w godzinach od 18.00 do 21.00 i w sobotę (28 września) w godzinach od 9.00 do 18.00 odbywać się będą w kaplicy i w sali konferencyjnej rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. SP. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów i prowadzących rekolekcje. Ze względu na zaangażowanie młodzieży w prowadzenie rekolekcji, nie będzie w najbliższy piątek na plebanii spotkania „Teologia przy kawie”. W przyszłą niedzielę 29 września podczas Mszy św. o godzinie 9.30 nastąpi oficjalne włączenie uczestników powyższych rekolekcji do grona kandydatów do bierzmowania. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów.
  2. Z powodu Dnia Skupienia młodzieży Msze św. w piątek o godzinie 17.00 i 18.00 będą w kościele a nie w kaplicy.
  3. Dzieci, które w ubiegłym roku uczestniczyły w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych z Siostrą Angelą, Dominikanką oraz te, które chciałyby uczestniczyć w takich spotkaniach w tym roku, zapraszamy na spotkanie w czwartek 03. października o godzinie 16.00 do biblioteki parafialnej (wejście znajduje się od strony wejścia do kaplicy).
  4. Członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich zapraszamy na spotkanie do Sali Konferencyjnej w przyszłą niedzielę 29 września po Mszy św. o godzinie 9.30.
  5. W dalszym ciągu zapraszamy na Autokarową Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 06. października. Wyjazd  o godzinie 14.oo, powrót w poniedziałek do godziny 7.oo. Zapisy w wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub biurze parafialnym do środy 25 września.
  6. Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim od ubiegłej niedzieli jest o godzinie 17.00.
  7. W najbliższą sobotę 28 września o godzinie 15.00 po raz dwunasty – a w Inowrocławiu po raz drugi – Organizatorzy zapraszają na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W ubiegłym roku Koronką do Bożego Miłosierdzia modlono się w ponad 500 miastach w Polsce i na całym świecie. Każdy kraj ma swoje szczególne intencje modlitewne. W tym roku w Polsce będziemy się modlili za kapłanów, o jedność w Kościele oraz za Ojczyznę i nią rządzących. W naszym mieście modlić się będziemy:

      – na ul. Laubitza przy pomniku Św. Wojciecha,

      – na ul. Staszica przy kościele Św. Mikołaja,

      – na ul. Kopernika przy Krzyżu Tysiąclecia,

      – na ul. Kościuszki przy kościele Św. Krzyża.

      Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy

  • Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
  • Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Teresę Stępniak, Barbarę Lewandowską, Petronelę Jarzynowską, Janinę Wollnik, Jarosława Przekwasa oraz Zygmunta Norberczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!