XXIII. Niedziela Zwykła – 08. września 2019 roku

 1. Ofiary z tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas I. jest w dzisiejszą niedzielę 08. września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy.
 3. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Niebieskiej dzisiaj (niedziela) o godzinie 15.30 w Sali konferencyjnej; Msza święta na zakończenie o godzinie 17.00.
 5. W piątek – z racji 13. dnia miesiąca – po Mszy św. o godzinie 18.00 procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 6. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy.
 7. Młodzież z naszej parafii zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych z okazji święta Św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w sobotę 21 września we Wrześni. Wyjazd o godzinie 10.00 sprzed kościoła; powrót około godziny 21.30. W programie m.in.: spotkania z gośćmi, świadectwa, koncert Siewców Lednicy i Eucharystia. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 18 września do południa (link do zapisów: https://link.do/gQQap). Koszt wyjazdu: 25 zł.
 8. Zapraszamy na XXXV. Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w niedzielę 22 września. Zapisy w parafii pw. Imienia NMP – „Ruina”. Koszt 60 zł. Wyjazd o godzinie 4.3o z parkingu przed Bazyliką.
 9. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i zaproszeniem skierowanym przez Księdza Prymasa, w dniu 06. października organizujemy autokarową Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę. Celem pielgrzymowania będzie zaproszenie Matki Bożej do nawiedzenia naszej Archidiecezji w znaku Kopii Cudownego Obrazu. Wyjazd  w niedzielę 06. października o godzinie 14.oo, powrót w poniedziałek do godziny 7.oo. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub biurze parafialnym do 25 września.
 10. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu (“Ruina”) zaprasza do świętowania Imienin Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei. 12 września w czwartek, w Bazylice, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 Msza św. odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Bp Bogdan Wojtuś. W niedzielę 15 września na parkingu przed Bazyliką od godziny 14.00 festyn rodzinny. Informacje na stronie internetowej: imienia.pl
 11. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – doroczny odpust w kościele Świętego Krzyża. Msza Św. odpustowa o godzinie 18.00. Ojcowie Franciszkanie serdecznie zapraszają.
 12. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14. września organizowany jest wyjazd do Włocławka w ramach modlitwy Polska pod Krzyżem. Zapisy do dnia 09. września w biurze parafialnym parafii Zwiastowania NMP od godziny 9.00 do 12.00. Koszt 35 zł. Wyjazd w sobotę 14. września o godzinie 9.00 z parkingu przy Bazylice, powrót 15. września około godziny 9.00.
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stefanię Stolarską, Stanisława Konopackiego, Krzysztofa Borowskiego, Piotra Żaka, Zbigniewa Sobczaka oraz Bogdana Okoniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!